رشته-فیزیوتراپی-در-ترکیه

رشته فیزیوتراپی در ترکیه

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

رشته فیزیوتراپی در ترکیه  با هدف آموزش متخصصان بهداشت برای برنامه ریزی و اجرای مداخلات فیزیوتراپی و برنامه های توانبخشی مورد نیاز که توسط پزشک پس از تشخیص ایجاد شده است، انجام می شود.

فیزیوتراپی یک تخصص در دانشکده علوم بهداشتی و شاخه ای از پزشکی و سلامت است. یکی از ارزانترین کشور برای تحصیل فیزیوتراپی ، کشور ترکیه است.

اطــلاعیــه مـــهم

شروع پذیرش رایگان دانشگاه های ترکیه (2025-2024)

 • پذیرش رایگان دانشگاه باهچه شهیر
 • پذیرش رایگان دانشگاه مدیپول استانبول
 • پذیرش رایگان مدیپول آنکارا
 • پذیرش رایگان دانشگاه ایستینیه
 • پذیرش رایگان دانشگاه آیدین استانبول
 • پذیرش رایگان دانشگاه بیرونی استانبول

موسسه ایرانیان اپلای نماینده رسمی دانشگاه های ترکیه در ایران است و خدمات زیر را به صورت رایگان به متقاضیان ارائه می‌دهد:

 1. اخذ پذیرش
 2. خدمات ترجمه
 3. همراهی و انجام صفر تا صد ثبت نام

شرایط پذیرش در رشته فیزیوتراپی در ترکیه

برای اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی از دانشگاه های دولتی ترکیه داشتن مدارک دوره دبیرستان و شرکت در یکی از آزمون های YÖS یا SAT جزو پیش نیاز های ضروری است با این حال برای ورود به دانشگاه های خصوصی ترکیه نیاز ضروری به این آزمون ها نبوده و با معدل دبیرستان که معیار اصلی در پذیرش دانشجو است می توانید پذیرش بگیرید. مدارک موردنیاز برای پذیرش در رشته فیزیوتراپی :

 1. داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان قبل 1397 و برای بعد 1397 دیپلم 12 ساله (نظام جدید) و یا برای افرادی که دارای دیپلم فنی و کاردانش می باشند برای فارغ التحصیلان قبل 1397 داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی می باشد.
 2. شرکت در یکی از آزمون های YÖS ، SAT
 3. ترجمه مدارک دوره دبیرستان (ریز نمرات ، اصل دیپلم) به همراه مهر تاییدیه سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه
 4. پاسپورت با تاریخ اعتبار معتبر
 5. عکس پرسنلی اسکن شده

جهت دریافت پذیرش از دانشگاههای خصوصی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. در کمترین زمان ممکن برای شما پذیرش خواهیم گرفت.بورسیه تحصیل فیزیوتراپی ترکیه

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه

 • دانشگاه های ترکیه جزو دانشگاه های پیشرو در زمینه تحصیل فیزیوتراپی هستند.
 • آزمایشگاه های دانشگاه های ترکیه مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی شده اند و مجهز به جدیدترین دستگاه ها و فناوری ها هستند.
 • تخصص فیزیوتراپی با آموزش زبان انگلیسی و ترکی در دسترس است.
 • هزینه تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه نسبتاً متوسط است و در مقایسه با اروپا و ایالات متحده آمریکا کمتر به حساب می آید.
 • مدرک دانشگاه های ترکیه در اکثر کشورهای جهان و اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.
 • دانشگاه های ترکیه با تهیه آزمایشگاه های عملی و کتابخانه های دیجیتال با کتاب ها و مقالات تحقیقاتی اخیر که دانشجویان فیزیوتراپی می توانند به آنها دسترسی داشته باشند، از تحقیقات علمی حمایت می کنند.
 • اعضای هیئت علمی دانشگاه های ترکیه از صلاحیت بالایی برخوردار هستند و از نظر علمی و عملی عالی هستند.
 • علاوه بر اینها، دارای چندین مرکز پزشکی مجهز به آخرین فناوری ها است.

فیزیوتراپی در ترکیه چند سال است

فیزیوتراپی در ترکیه چند سال است

فیزیوتراپی در ترکیه در 4 مقطع ارائه می شود و مدت زمان هر کدام متفاوت است.

 1. دوره 2 ساله یا کاردانی فیزیوتراپی
 2. دوره 4 ساله یا کارشناسی فیزیوتراپی
 3. دوره 2 ساله کارشناسی ارشد
 4. دوره 4 ساله دکتری 

کاردانی رشته فیزیوتراپی در ترکیه

مدت زمان تحصیل در ترکیه در مقطع کاردانی رشته فیزیوتراپی 2 ساله است.

دوره طول دوره آموزشی 2 ساله ، دانشجویان  روش ها و اصول فیزیوتراپی I-IV ، کینزیولوژی و بیومکانیک ، آب درمانی-بالنوتراپی ، ماساژ ، روش های توانبخشی ، بیماری های روماتولوژیک و همچنین آناتومی ، فیزیولوژی ، فیزیک پایه ، بیوشیمی ، روابط بین فردی ، فناوری های اطلاعات پایه ، دئونتولوژی ، بیماری های عفونی تدریس می شود. 

دانشجویان در سال اول آموزش مقدماتی انگلیسی و در سال دوم آموزش حرفه ای انگلیسی را دریافت می کنند.

کارشناسی رشته فیزیوتراپی در ترکیه

مدت تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه های ترکیه در مقطع کارشناسی 4 سال معادل 8 ترم است. اگر دانش آموز قبل از ورود به دانشگاه در آزمون زبان قبول نشد، یک سال آمادگی زبان انگلیسی یا ترکی اضافی به کل مدت زمان اضافه می شود.

فارغ التحصیلان گروه فیزیوتراپی و توانبخشی می توانند در کلینیک های ارتوپدی، قلب و عروق، اطفال، مغز و اعصاب و مامایی بیمارستان ها مشغول به کار شوند. همچنین بخش های جراحی عمومی، جراحی دست و اورژانس از جمله زمینه های فعالیت فارغ التحصیلان رشته های فیزیوتراپی و توانبخشی است.

کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در ترکیه

افرادی که تحصیلات گروه فیزیوتراپی و توانبخشی را در هر دانشگاهی با موفقیت به پایان رسانده اند، می توانند برای برنامه های کارشناسی ارشد فیزیوتراپی و توانبخشی درخواست دهند.

 مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی و توانبخشی با پایان نامه 2 سال است و در مجموع 120 واحد درسی را شامل می شود.

برنامه کارشناسی ارشد شامل ارزیابی و درمان بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی، سیستم عصبی و سیستم قلبی ریوی وهمچنین دروسی مانند فیزیولوژی ، ورزش و... است.

دانشجویانی که با موفقیت در مقطع کارشناسی ارشد با پایان نامه فارغ التحصیل می شوند ، عنوان فیزیوتراپیست متخصص را کسب می کنند.

مقالات پیشنهادی

دکتری فیزیوتراپی در ترکیه

دوره دکتری فیزیوتراپی و توانبخشی یک برنامه تحصیلات تکمیلی 4 ساله است که شامل 4 ترم درس و 4 ترم پایان نامه است.

لیست دانشگاههای ترکیه که رشته فیزیوتراپی دارند

آجی بادام ، حاجت تپه ، باهچه شهیر، قاضی ، باشکنت ، کاتب چلبی ، مارمارا ، 19 مایس ، یدی تپه ، اگه ، مصطفی کمال هاتای ، اینونو ، جراح پاشا ، مدیپول آنکارا ، مدیپول استانبول ، آکدنیز ، سیواس ، سلچوک ، ارزروم تکنیک ، آلانیا علاالدین کیقباد ، ییلدریم بایزیت ، آتیلیم ، آنتالیا بیلیم ، الوداغ بورسا ، پاموک کاله ، ساغلیک بیلیملری ، اوسکودار ، ایستینیه ، بالکسیر ، بیرونی ، فنرباهچه ، فرات ، هالیچ ، ایغدر . دوره های فیزیوتراپی این دانشگاهها 2 یا 4 ساله هستند.

لیست ئانشگاههایی که رشته فیزیوتراپی دارند

بهترین دانشگاه های ترکیه برای فیزیوتراپی

 1. دانشگاه آجی بادام 
 2. دانشگاه حاجت تپه
 3. دانشگاه باهچه شهیر
 4. دانشگاه قاضی 
 5. دانشگاه باشکنت 
 6. دانشگاه کاتب چلبی 
 7. دانشگاه مارمارا 
 8. دانشگاه 19 مایس 
 9. دانشگاه یدی تپه 
 10. دانشگاه اگه
 11. دانشگاه مدیپول آنکارا
 12. دانشگاه مدیپول استانبول 
 13. دانشگاه جراح پاشا
 14. دانشگاه آیدین استانبول

بهترین دانشگاه های ترکیه برای فیزیوتراپیمعرفی دانشگاه آجی بادام

 • دانشگاه آجی بادام ترکیه واقع در شهر استانبول از جمله دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.
 • این دانشگاه دارای 25 سال تجربه و دانش در خدمات بهداشتی ، کادر علمی قوی و زیرساخت‌های فن‌آوری پیشرفته ،22 بیمارستان و 18 مرکز پزشکی است.
 • دانشگاه آجی بادام دارای برنامه های آموزشی پویا و مدرن، لابراتوار های مجهز به آخرین و بهترین فناوری­ها است.
 • دارای بیمارستان آموزشی به نام بیمارستان آتاکنت دانشگاه آجی بادام 
 • دانشگاه آجی بادام با نمره آزمون SAT و نمره دیپلم دبیرستان دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از حداقل ها و شرایط پذیرش دانشگاه آجی بادام مقاله مرتیط به این دانشگاه را مطالعه کنید.

معرفی دانشگاه حاجت تپه

 • دانشگاه حاجت تپه ترکیه یک دانشگاه پژوهش محور است و در شهر آنکارا قرار دارد این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران و در گروه ممتاز دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار دارد. 
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • دانشگاه حاجت تپه از طریق نمره آزمون SAT  و ACT دانشجو می پذیرد.
 • دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه نقش پیشگامی در آموزش پزشکی در ترکیه با اجرای نظام آموزشی جدید بر اساس روشهای جدید ایفا کرده است . 
 • دانشکده دندانپزشکی حاجت تپه  از سال 2004 عضوانجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا (ADEE )است که توسط دانشکده های دندانپزشکی کشورهای اتحادیه اروپا برای اهداف آموزشی تأسیس شده است. 
 • بورسیه 50 درصدی دانشگاه حاجت تپه به دانشجویانی تعلق می گیرد که سال قبل از نظر معدل جزو 10 نفر برتر کلاس و یا جزو 10 نفر اول دانشجویان خارجی باشند.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با  دانشگاه حاجت تپه به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه باهچه شهیر 

دانشگاه باهچه شهیر یک دانشگاه خصوصی و مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2024-2023 که در شهر استانبول ترکیه در کنار تنگه بسفر و در منطقه بشیکتاش قرار دارد.

برای تحصیل در این دانشگاه با نمرات آزمون­های SAT یا ACT  در صورتی که دارید در غیر اینصورت با شرط معدل می توانید درخواست دهید.

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه باهچه شهیر دارید به این نکته دقت کنید : دانشکده پزشکی دانشگاه باهچه شهیر سالانه 1500 درخواست از حدود 25 کشور دریافت می کند اما در هر سال تحصیلی این دانشگاه فقط 83 دانشجوی بین المللی می پذیرد. بنابراین دریافت پذیرش از این دانشگاه کاملاً رقابتی است و بهتر است برای انجام این پروسه از موسسات و مراکزی اقدام کنید که سالها تجربه دریافت پذیرش از این دانشگاه ها را دارند. 

معرفی دانشگاه قاصی آنکارا

 • دانشگاه قاضی آنکارا  یک دانشگاه دولتی است که در آنکارا، ترکیه قرار دارد و مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است.
 • این دانشگاه همچنین دارای برنامه اراسموس پلاس جهت تبادل دانشجو با کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • این دانشگاه بر اساس نمره آزمون های بین المللی SAT و دیپلم دبیرستان در مقطع کاردانی و کارشناسی  دانشجو می پذیرد.
 • دانشگاه قاضی آنکارا برخی از برنامه های مهم مانند پزشکی، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه قصد دارد با افزایش تعداد برنامه های انگلیسی خود، تعداد دانشجویان بین المللی خود را افزایش دهد.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه قاضی آنکارا به مقاله تهیه شده مراجعه کنید. 

معرفی دانشگاه باشکنت

 • دانشگاه باشکنت ترکیه که در بین دانشگاههای ترکیه و جهان جایگاه ممتاز را به خود اختصاص داده است اولین دانشگاه خصوصی در زمینه سلامت و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است
 • دارای گواهینامه کیفیت ISO در فعالیت های بهداشتی و آموزشی است.
 • دانشگاه باشکنت از طریق آزمون یوس دانشگاه که در سال 7 مرتبه برگزار می کند ، با استفاده از نمره آزمون بین المللی SAT ، نمره دیپلم دبیرستان و المپیاد های علمی و... دانشجو می پذیرد

پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از حداقل نمره های پذیرش و شرایط پذیرش رشته پزشکی دانشگاه باشکنت ، داروسازی و دندانپزشکی مقاله تهیه شده را مطالعه کنید.

معرفی دانشگاه کاتب چلبی

 • دانشگاه کاتب چلبی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و درزمینه های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مهندسی و.. از طریق آزمون SAT و آزمون یوس ترکیه  وشرط معدل دانشجو می پذیرد.
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • با توجه به رشته انتخابی شما پذیرش در این دنشگاه بر اساس نتایج آزمون یوس ، آزمونهای بین المللی ACT ، SAT  و یا شرط معدل انجام می شود .
 • زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه کاتب چلبی به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه 19 مایس 

 • دانشگاه 19 مایس سامسون یک دانشگاه دولتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران که دارای 20 دانشکده است  و با 45 سال سابقه یکی از قوی ترین دانشگاه های پژوهشی و آموزشی است .همچنین این دانشگاه دارای بیمارستان های  بهداشت دهان و دندان ،  بیمارستان دامپزشکی ، همچنین این دانشگاه دارای بزرگترین بیمارستان منطقه کارادنیز است که شامل بخش کودکان ، بزرگسالان و بخش آنکولوژی است.
 • دانشگاه 19 مایس سامسون توسط آزمون یوس دانشجو می پذیرد.
 • 131 دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد که با نمره یوس دانشگاه 19 مایس سامسون ثبت نام انجام می دهند. و این یعنی اینکه با شرکت در آزمون یوس این دانشگاه شما برای 131 دانشگاه دیگر فرصت درخواست ثبت نام دارید. این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه کاتب چلبی ، ارجیس ، کاستامونو ، بورسا تکنیک ، سلچوک ، چوکوروا ، جمهوریت ، آتاتورک ، اینونو ، دانشگاه گلیشیم ، دانشگاه اوکان استانبول ، دانشگاه باشکنت ، دانشگاه نیشانتاشی ، دانشگاه مدیپل استانبول ، دانشگاه آیدین استانبول ، دانشگاه باهچه شهیر ، دانشگاه اوفوک ، دانشگاه اسکودار ، دانشگاه ماتپه ، دانشگاه بیکنت ، دانشگاه یدی تپه و...

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه هایی که با نمره آزمون یوس دانشگاه اوندوکوز مایس پذیرش دارند به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه یدی تپه 

 • دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است .این دانشگاه خصوصی دارای 13 دانشکده و 71 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس است.
 •  این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تبادل دانشجو به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.
 • دانشگاه یدی تپه با بیش از 700 دانشگاه برجسته در سراسر جهان به خصوص در اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی همکاری دارد.
 • پذیرش در این دانشگاه به صورت بدون آزمون با توجه به سوابق تحصیلی و یا نمره آزمونهای بین المللی SAT  و ACT انجام می شود.
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه استانبول دارای اعتبار کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و گواهینامه های سیستم تضمین کیفیت BS-EN-ISO 9001 است.
 • این دانشگاه درسال 2014 اعتبارنامه آموزشی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را دریافت کرده است.
 • همچنین اعتبار کامل را از انجمن ارزیابی واعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی (UTEAK/TEPDAD) دریافت کرده است.
 • بیمارستان دانشگاه یدی تپه به عنوان اولین مرکز آموزشی در ترکیه شناخته شده است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه یدی تپه استانبول به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه اگه ازمیر

 • دانشگاه اژه ازمیر با بیش از۵۵۵۰۰ دانشجو دارای ۸۳ برنامه کاردانی، ۸۸ برنامه کارشناسی، ۳۲۳ برنامه کارشناسی ارشد و ۲۰۷ برنامه دکترا به عنوان یکی از مؤسسات علمی پیشرو در ترکیه است .
 • زبان تحصیل دراین دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است. 
 • دانشگاه اژه ازمیر فرصت های تحقیقاتی را برای دانشجویان خود از طریق برنامه اراسموس و موافقت نامه های دوجانبه بین دانشگاه ها و دانشکده های دندانپزشکی در آلمان، هلند، پرتغال، فرانسه، ایالات متحده آمریکا در زمینه تحصیل پزشکی فراهم آورده است.
 • پذیرش در این دانشگاه از طریق شرکت در آزمون یوس این دانشگاه که EGEYÖS ( اِگه یوس) نام دارد امکان پذیر است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه اژه ازمیر به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

 • دانشگاه مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های خصوصی استانبول ترکیه در رتبه بندی دانشگاه EECA در سال 2022 رتبه 351-400 را دارد.
 • دارای بیمارستان آموزشی درمانی مگا مدیپول ، که بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی پزشکی در ترکیه است.
 • پذیرش در این دانشگاه بر اساس نمره آزمون SAT و یوس دیگر دانشگاه ها و نمره معدل دیپلم دبیرستان است.
 • این دانشگاه دارای 2830 دانشجوی خارجی است که ترجیح عمده این دانشجویان رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، تغذیه و رژیم غذایی در مقطع کارشناسی است.
 • این دانشگاه  تا سقف 50 درصد بورسیه برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. 
 • خوابگاه های پسرانه و دخترانه دانشگاه مدیپول استانبول در پردیس کاواجک شمالی و جنوبی دانشگاه قرار دارد و مانند تمام ساختمان های آموزشی مجهز به سیستم های ساختمان هوشمند است.

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه هایی که با نمره آزمون یوس دانشگاه مدیپول استانبول پذیرش دارند به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه آیدین استانبول

 • این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه مجهز به تکنولوژی های مدرن ، از جمله استفاده از آخرین فناوری در لابراتوار های مهندسی ، علوم درمانی و همچنین در استودیوها و آتلیه های هنری و طراحی است.
 • حداقل نمره معدل دبیرستان برای درخواست پذیرش نمره 12 از 20 (60 % معدل دبیرستان) 
 • این دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه هایی یا اتاق های یک نفره ، دو نفره ، سه تخته و سوئیت را با قیمت های مقرون به صرفه فراهم می کنند.
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه هایی که با نمره آزمون یوس دانشگاه آیدین استانبول پذیرش دارند به مقاله تهیه شده مراجعه کنید. 

تحصیل فیزیوتراپی در استانبول

لیست دانشگاههایی که در استانبول رشته فیزیوتراپی دارند بر اساس نوع دانشگاه و زبان تحصیل به شرح ذیل است.

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل
دانشگاه جراح پاشادولتیترکی استانبولی 
 دانشگاه مارمارا دولتی ترکی استانبولی 
 دانشگاه ساغلیک بیلیملری استانبول دولتی ترکی استانبولی
 دانشگاه آجی بادام خصوصی ترکی استانبولی 
دانشگاه باهچه شهیرخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی
دانشگاه بزمی عالمخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه بیرونیخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی
دانشگاه  دمیراغلو بیلیمخصوصیترکی استانبولی
دانشگاه فنذ باهچهخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی
دانشگاه هالیچخصوصیانگلیسی
دانشگاه آرل خصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه اطلسخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه آیدینخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه بیلگیخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه اسنیورتخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه گالاتاخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه گدیکخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه گلیشیمخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی
دانشگاه کنتخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی
دانشگاه کولتورخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه مدیپول استانبولخصوصیترکی استانبولی  و انگلیسی
دانشگاه اوکانخصوصیترکی استانبولی  و انگلیسی
دانشگاه روملیخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه ساغلیک و تکنولوژیخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه ینی یوزییلخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی 
دانشگاه ایستینیهخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی 
دانشگاه اوسکودارخصوصیترکی استانبولی 
دانشگاه یدی تپهخصوصیترکی استانبولی و انگلیسی 

درس های رشته فیزیوتراپی در ترکیه

دانشجویان دپارتمان فیزیوتراپی آموزش های نظری پایه و همچنین دوره های حرفه ای را می بینند. برخی از این دوره ها عبارتند از:

 1. آناتومی سیستم عصبی عضلانی
 2. بیوفیزیک
 3. روش های فیزیوتراپی
 4. حرکت شناسی
 5. تکنیک ها و کاربرد ماساژ
 6. آب درمانی-بالنیوتراپی
 7. رویکردهای تکنسین فیزیوتراپی در بیماری های عصبی
 8. رویکردهای تکنسین فیزیوتراپی در بیماری های ارتوپدی
 9. رویکردهای تکنسین فیزیوتراپی در بیماری های روماتیسمی
 10. استفاده از ارتوز- پروتز در فیزیوتراپی

برخی از بیماری ها که تخصص فیزیوتراپی در درمان آنها نقش دارد:

 • بیماری ها و آسیب های سیستم ارتوپدی : رگ به رگ شدن ستون فقرات - آسیب های شکستگی - اعمال ارتوپدی - عمل رباط صلیبی
 • بیماری ها و آسیب های سیستم عضلانی : تنش عضلانی - ضعف عضلانی - آتروفی عضلانی
 • بیماری ها و آسیب های سیستم عصبی : فلج - نوریت - مشکلات دیسک - آسیب های ستون فقرات
 • بیماری های تنفسی : آسم - برونشیت - فیبروز آلوئول های ریوی
 • بیماری ها و صدمات پوستی : زخم – سوختگی – پسوریازیس – برخی از اختلالات پوستی ناشی از باکتری
 • بیماری های داخلی و قلبی : اختلالات گردش خون - فشار خون بالا - آنژین صدری - بعد از عمل قلب باز
 • بیماری های دستگاه تناسلی ادراری : پروستات و بی اختیاری ادرار
 • بیماری های مفاصل : روماتیسم - فرسایش غضروف مفصلی - زبری مفصل - آرتریت

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه خصوصی ترکیه

شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزرات بهداشت ایران :

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه دولتی ترکیه

شهریه رشته فیزیوتراپی دانشگاه های دولتی مورد تایید وزرات بهداشت ایران :

 1. شهریه رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی دانشکده سلامت دانشگاه حاجت تپه 73590 لیر
 2. شهریه رشته فیزیوتراپی دانشکده سلامت دانشگاه دوکوز ایلول 3500 لیر

شروع دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای(2023-2024)

در صورتی که قصد ورود به دانشگاه های ترکیه را دارید شرکت در یک دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه ازالزامات است، در این راستا موسسه ایرانیان اپلای اقدام به برگزاری کلاس های یوس در تهران و آنکارا به صورت حضوری و همچنین دوره های آنلاین برای متقاضیانی که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند کرده است.

📍 از ویژگی های متمایز دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای برگزاری دوره جمع بندی نهایی توسط اساتیدی است که خود نویسنده کتابهای یوس هستند.

کلاس یوس در تهران و انکارا

شروع دوره های SAT موسسه ایرانیان اپلای(2024-2023)

موسسه ایرانیان اپلای به عنوان اولین موسسه تخصصی در زمینه دوره های SAT و همچنین آموزش شیوه ها و تکنیک های اصولی تست زنی همراه با به روز ترین منابع ، کلاس های SAT خود را به صورت حضوری و آنلاین توسط اساتید مجرب و با توجه به شرایط شما به صورت گروهی ، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می کند.

کلاس های SAT در تهران به صورت حضوری و برای دیگر شهر های کشورمان در حال حاظر به صورت آنلاین برگزار می شود. پذیرفته شدن در دوره های SAT موسسه ایرانیان اپلای مستلزم شرکت در جلسه تعیین سطح است این جلسه به صورت رایگان برگزار می شود.

📍 از دیگر ویژگی های متمایز دوره هایSAT موسسه ایرانیان اپلای داشتن کارنامه هایی با نمره 1540 به بالا است.

امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
4.333/5 (6 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
Manager

تاریخ آزمون یوس اول دی ماه خواهد بود و آزمون های بعدی از اردیبهشت ماه سال 1402 ادامه خواهد داشت.

معیار اول پذیرش نمره یوس شما هست و نه معدل

 
سونیا منصوری
سلام خسته نباشید شرایط شرط معدل برای فیزیوتراپی دانشگاه آکدنیز چی هست؟و سالانه هزینه اش چقدر هست؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی دانشگاه اکدنیز ترکیه معدل های بالای 16 در اولویت پذیرش هستند.

شهریه 2021-2022 رشته فیزیوتراپی دانشگاه آکدنیز 12800 لیر بود.

 

مریم میر هادی
سلام وقتتون به خیر میخواستم شرایط فیزوتراپی رو بدونم و اینکه هزینه اش چقدر هست ؟شما پذیرش میگیرید؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

تحصیل در رشته فیزوتراپی ترکیه به دلیل آینده کاری خوب ، متقاضیان زیادی دارد و پذیرش برای این رشته معمولا برای دانشگاه های دولتی از طریق آزمون یوس یا SAT است وهمچنین  پذیرش مستقیم بدون آزمون نیز مقدور است

سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.