دانشگاه-کارول-داویلا

دانشگاه کارول داویلا

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

دانشگاه کارول داویلا با ارائه فرصت‌های عالی برای تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی و با اتکا به سابقه درخشان و اعتبار جهانی خود، دروازه‌ای به سوی آینده‌ای روشن برای دانشجویان جویای علم و پیشرفت است.

مدرک معتبر این دانشگاه در سراسر جهان، از جمله در کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر، به رسمیت شناخته شده است. عضویت این دانشگاه در اتحادیه دانشگاه‌های اروپا (EUA) و فدراسیون بین المللی دانشگاه ها (IAU) گواهی بر کیفیت آموزشی و جایگاه رفیع آن در عرصه بین‌المللی است.

دانشکده های دانشگاه کارول داویلا

اگر قصد تحصیل پزشکی در رومانی دارید دانشگاه کارول داویلا یکی از بهترین دانشگاه های رومانیا است که جزو لیست اعلام شده دانشگاه های مورد تایید رومانی توسط وزرات بهداشت ایران نیز قرار دارد. آموزش در این دانشگاه عمدتاً به زبان رومانیایی صورت می‌گیرد، اما در برخی رشته‌ها مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است. همچنین با برخورداری از امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته، بیمارستان‌های آموزشی مجهز، آزمایشگاه‌های مدرن و کتابخانه‌های غنی، بستری ایده‌آل برای یادگیری و پیشرفت دانشجویان فراهم کرده است.

 این دانشگاه دارای دانشکده های زیر است:

 1. دانشکده پزشکی
 2. دانشکده دندانپزشکی
 3. دانشکده داروسازی
 4. دانشکده مامایی و پرستاری

تاریخ درخواست پذیرش دانشگاه کارول داویلا(2025-2024)

آزمون پذیرش دانشجو بر اساس جدول زمان‌بندی پذیرش(اردیبهشت و مرداد ماه)، در دو نوبت برگزار می‌شود.

نوبت اول برای فارغ‌التحصیلان دبیرستان قبل از سال 2024 در نظر گرفته شده است 

به شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپاکه ورود آنها به خاک رومانی منوط به اخذ ویزای دانشجویی است، توصیه می‌شود در نوبت اول تقاضا دهند، زیرا فرآیند صدور نامه پذیرش تحصیلی و ویزا زمان‌بر است.

هر ساله، سنای دانشگاه با تصویب وزارت آموزش و پرورش، حداکثر تعداد صندلی های موجود را تعیین می کند. برای سال تحصیلی اول 2024/2025، 300 صندلی تایید شده است (ترم اول - 150 صندلی، ترم دوم - 150 صندلی).

شرایط و نحوه پذیرش دانشگاه کارول داویلا
نحوه پذیرش: پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و فعالیت های شخصی از طریق بررسی پرونده تحصیلی انجام می شود.

مدرک تحصیلی: برای درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم دبیرستان معتبر در کشور مبدا الزامی است. این مدرک باید امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های همان کشور را بدهد و توسط وزارت آموزش و پرورش رومانی به رسمیت شناخته شود. 

زبان تحصیل: در طول تحصیل، دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. به دلیل نیاز به برقراری ارتباط با بیماران، کارآموزی‌های بالینی در تمامی سال‌های تحصیل به زبان رومانی برگزار می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش دانشگاه کارول داویلا

مدارک مورد نیاز دانشگاه کارول داویلا

 1. ارائه گواهی بین‌المللی مهارت زبان
 2. نمرات دبیرستان (ریز نمرات تمامی سال‌های تحصیل) که ترجمه رسمی به زبان رومانی
 3. کارت شناسایی یا شناسنامه  
 4. گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار 
 5. گواهی سلامت معتبر به زبان رومانیایی که تایید کند متقاضی بیماری عفونی و یا هرگونه بیماری دیگری که با حرفه پزشکی ناسازگار است، ندارد.(برای متقاضیان رشته پزشکی)
 6. رسید پرداخت 1000 لئو رومانی به عنوان هزینه بررسی پرونده 

 

مقـــاله پیشنهــادی:  دانشگاه گریگور تی پوپا

مدارک زبان قابل قبول برای دانشگاه کارول داویلا

 1. ارائه گواهی بین‌المللی مهارت زبان، این گواهی‌ها باید مشخص کننده سطح مهارت زبانی حداقل B2 باشد و از زمان اعتبار آن کمتر از 2 سال باشد.
 2. متقاضیانی که تحصیلات متوسطه خود را در موسسه‌ای آموزشی که زبان تدریس آن انگلیسی است گذرانده‌اند یا حداقل نمره B2 را در امتحان دیپلم کسب کرده‌اند، از ارائه گواهی مهارت زبان معاف هستند.
 3. شرکت در آزمون زبان انگلیسی که در گروه زبان‌های مدرن دانشگاه کاروداویلا برگزار می‌شود. هزینه شرکت در این آزمون 400 یورو است. تعیین وقت برای آزمون با ارسال ایمیل به همراه تصویر گذرنامه یا شناسنامه و رسید پرداخت هزینه آزمون انجام می‌شود. رزرو وقت صرفاً در بازه زمانی ثبت‌نام امکان‌پذیر است.

روند پذیرش دانشگاه کارول داویلا

 1. داوطلب باید به پلتفرم پذیرش دانشگاه کارول داویلا بخارست مراجعه کند و تمام اسناد ذکر شده را آپلود کند.
 2. پرونده های آنلاین ارائه شده توسط داوطلبان به وسیله دفتر دانشجویان خارجی بررسی می شود. اگر پرونده کامل باشد، داوطلب یک ایمیل تأیید دریافت خواهد کرد. اگر پرونده ناقص باشد، داوطلب ایمیلی دریافت می کند که از طریق آن از او خواسته می شود که رفع نقص مدارک را انجام دهد. برای هر پرونده حداکثر 3 اصلاح نقص مجاز است. که باید حداکثر تا تاریخ ارسال قانونی طبق تقویم پذیرش انجام شود.هر گونه اصلاحی که پس از مهلت ثبت نام انجام شود پذیرفته نمی شود. زمانی که پرونده کامل باشد، داوطلب واجد شرایط اعلام می شود.
 3. کمیته ارزیابی، پرونده ها را با اعطای نمره مطابق با جدول ارزیابی تأیید می کند. 
 4. سپس دفتر دانشجویان خارجی، فهرست نهایی پذیرفته شدگان را برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی به وزارت آموزش و پرورش - اداره کل روابط بین الملل و امور اروپایی (GDIREA) ارسال می کند.
 5. ثبت نام در برنامه های دانشگاه منوط به دریافت نامه پذیرش تحصیلی است. به عبارت دیگر، عدم دریافت این نامه به معنی عدم پذیرش شما خواهد بود.  

شرایط پذیرش نهایی دانشجویان واجد شرایط 

 • تحویل پرونده کامل (تمام اسناد ارسالی روی پلتفرم به صورت چاپی) که شامل، اصل دیپلم دبیرستان (یا گواهی محضری به زبان رومانی که تاریخ ارائه اصل دیپلم دبیرستان را مشخص کند - همراه با ترجمه رسمی به زبان رومانی)، مدرک صلاحیت زبان
 • برآورده کردن شرایط قانونی ثبت نام، از جمله به رسمیت شناخته شدن و معادل سازی تحصیلات دبیرستان توسط وزارت آموزش ملی رومانی
 • امضای قرارداد تحصیلی و پرداخت هزینه های مربوطه
 • دانشجویان پذیرفته شده باید با پرداخت شهریه و امضای قرارداد ثبت نام، مطابق با جدول زمانی تصمیم ثبت نام خود را تأیید کنند.

شهریه دانشگاه کارول داویلا

شهریه دوره تحصیلی برای سال تحصیلی 2024-2023، 7500 یورو در سال تعیین شده است. که البته مبلغ 8000 یورو در سال نیز بر اساس تصمیم هیئت رئیسه دانشگاه مورخ 28 مارس 2023 قابل اعمال است. شهریه را می‌توان به روش‌های زیر پرداخت کرد:
شهریه دانشگاه کارول داویلا رومانیدانشجویان پذیرفته شده در سال تحصیلی 2024-2023 می‌توانند شهریه خود را به صورت کامل یا اقساطی پرداخت کنند:

 • 25٪ از مبلغ کل شهریه ظرف 5 روز پس از دریافت نامه پذیرش قابل پرداخت است و غیرقابل استرداد است.
 • 25٪ دیگر در ابتدای سال تحصیلی و پس از تحویل مدارک پرداخت می‌شود و این مبلغ نیز غیرقابل استرداد است.
 • 25٪ بعدی تا 1 مارس هر سال تحصیلی و 25٪ نهایی تا 1 مه هر سال تحصیلی قابل پرداخت است و هر دو قسط غیرقابل استرداد هستند.

چگونه برای ویزای تحصیلی دانشگاه کارول داویلا در رومانی اقدام کنیم؟

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در رومانی به ویزای دانشجویی نیاز دارند که توسط سفارت رومانی صادر می شود.

صدور ویزا براساس نامه پذیرش تحصیلی از اداره کل روابط بین الملل و امور اتحادیه اروپا در وزارت آموزش و پرورش رومانی و پرداخت کامل شهریه انجام می شود.

ویزای دانشجویی به مدت 90 روز اعتبار دارد و در این مدت دانشجو موظف است مجوز اقامت در رومانی را که توسط اداره کل مهاجرت (داره کل مهاجرت رومانی) صادر می شود، دریافت نماید.

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی رومانی

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی رومانی به شرح زیر است:

 1. دریافت نامه پذیرش از دانشگاه رومانی: اولین گام برای دریافت ویزای تحصیلی رومانی، دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور است. برای دریافت نامه پذیرش، باید مدارک تحصیلی و زبان خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید.
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی رومانی: پس از دریافت نامه پذیرش، باید فرم درخواست ویزای تحصیلی رومانی را تکمیل کنید. این فرم را می توانید از وب سایت سفارت رومانی دانلود کنید.
 3. جمع‌آوری مدارک مورد نیاز: پس از تکمیل فرم درخواست، باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. 
 4. ارائه مدارک به سفارت رومانی: پس از جمع آوری مدارک، باید آنها را به سفارت رومانی در کشور خود ارائه دهید.
 5. پرداخت هزینه ویزا: پس از ارائه مدارک، باید هزینه ویزا را پرداخت کنید.
 6. دریافت نتیجه درخواست ویزا: پس از بررسی مدارک، نتیجه درخواست ویزا به شما اطلاع داده خواهد شد.
 7. مصاحبه ویزا: در صورت نیاز، ممکن است برای مصاحبه ویزا به سفارت رومانی دعوت شوید. در این مصاحبه، افسر ویزا سوالاتی در مورد برنامه تحصیلی شما، دلایل تحصیل در رومانی و قصد بازگشت به کشور خود پس از فارغ‌التحصیلی از شما خواهد پرسید.
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
3.2/5 (5 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.