آزمون-یوس-ترکیه-چیست

آزمون یوس ترکیه چیست

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

آزمون یوس ترکیه چیست ؟ یکی از دو آزمون اصلی برای ورود به دانشگاه های ترکیه در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته های متنوع تحصیلی آزمون یوس (Yös) است. این آزمون هر ساله  به منظور جذب دانشجویان خارجی برگزار می شود و محل برگزاری می تواند در نمایندگی های هر دانشگاه در کشورها و شهرهای مختلف باشد.

این آزمون فقط برای اتباع خارجی و به عنوان معیاری برای سنجش افرادی  که قصد مهاجرت و تحصیل در ترکیه دارند در نظر گرفته‌ شده است و مردم ترکیه یا افرادی که تابعیت ترکیه را نیز دارند، مجاز به شرکت در آن نیستند. 

اطــلاعیــه مـــهم

طبق مصوبه اخیر(2023) سازمان سنجش ترکیه (YÖK) تمامی پذیرش های دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون TR-YÖS انجام خواهد شد . بنابراین متقاضیان ۲۰۲۳-۲۰۲۴ ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می بایست با شرکت در آزمون ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ نسبت به ورود به دانشگاه های ترکیه اقدام نمایند.

برنامه کلاسی دوره آمادگی یوس 2025-2024 موسسه ایرانیان اپلای

ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2025 (TR-YÖS)
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 49 میلیون و 500هزار تومان
44 میلیون و 550 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه A45 میلیون و 500هزار تومان
40 میلیون و950 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس حضوری گروه B49 میلیون و 500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه B45 میلیون و500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس

علاوه بر تخفیف در نظر گرفته شده برای ثبت نامی های گروه (A)، 10 در صد دیگر هم می توانید در پرداخت به صورت نقدی تخفیف دریافت کنید.  

ساعت و روز برگزاری:

 • روزهای شنبه الی سه شنبه ساعت 15 الی 18:30 دو جلسه 90 دقیقه ای
 • روز چهارشنبه دو جلسه رفع اشکال و جمع بندی هفتگی از ساعت 15 الی 18:30
 • روز پنج شنبه آزمون هفتگی 

با توجه به اینکه اکثر اساتید برجسته یوس  در تبریز حضور دارند، جلسات حضوری در شعبه تبریز برگزار می شود، تفاوت برگزاری دوره های آنلاین و حضوری در مجموعه ایرانیان اپلای برگزاری همزمان جلسات حضوری و آنلاین به جهت رفع تبعیض و یکسان بودن کیفیت تدریس است. 

در صورت تمایل به شرکت در دوره به صورت حضوری ، امکان رزرو خوابگاه یا اجاره خانه در شهر تبریز در نزدیکی موسسه  فراهم است.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟

شرکت در این آزمون به دانش آموزان خارجی این امکان را می دهد تا در رشته های مختلف از جمله پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، هنرهای زیبا و بسیاری از رشته های پرطرفدار دانشگاه های ترکیه درس بخوانند و وارد بازار کار شوند.

یکی از رشته های پر طرفدار دانشجویان خارجی تحصیل پزشکی در ترکیه است با توجه به تکنولوژی مدرن آموزشی اروپا ، که دانشگاههای ترکیه نیز منطبق با این سیستم آموزشی (مریض محور) هستند برای دانشجویان این امکان بوجود می آید که به سطح علمی بالاتر در رشته پزشکی نایل شوند که در‌آینده حرفه ای از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

آزمون یوس شامل چه درس هایی می شود؟

آزمون-یوس-شامل چه-درسهایی-می- شود؟

آزمون شامل دروس ریاضی، هندسه و هوش است که این بخش نیز خود به سه بخش سوالات مرتبط با ریاضی، سوالات هندسه و تست های هوش تقسیم بندی می شود. تعداد سوالات آزمون 80 سوال است که البته ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.

سه تا از رشته های پر طرفدار دانشجویان خارجی رشته  پزشکی ، رشته دندانپزشکی و تحصیل داروسازی در ترکیه است. پیش نیاز تحصیل در هر یک از این رشته ها بر اساس  دانشگاه مد نظر شما متفاوت می باشد ولی داشتن مدارک دوره دبیرستان و شرکت در یکی از آزمون های یوس یا آزمونSAT جزو پیش نیاز های ضروری برای اخذ پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه است.

اما برای ورود به دانشگاه های خصوصی نیاز ضروری به این آزمون ها نبوده و با معدل دبیرستان که معیار اصلی در پذیرش دانشجو محسوب می شود می توانید وارد دانشگاه شوید.

شانس قبولی در آزمون چقدر است ؟

نمی‌توان به طور قطع سخن از سطح آزمون یوس ترکیه زد سختی یا آسان بودن آزمون به متقاضی‌ها بستگی دارد به این که سوالات را چگونه ارزیابی می‌کنند برای عده ای بسیار سخت و برای افرادی دیگر آزمون آسان خواهد بود برخی از افراد آزمون یوس را یکی از آزمون های سخت عنوان می کنند اما در واقعیت اینطور نیست و شما شانس بالایی برای قبولی در این آزمون دارید.

شاید ذکر این نکته مهم باشد که یوس، استانداردترین آزمونی است که در سطح کشور ترکیه برگزار می‌شود و این موضوع می تواند برای کسانی که آمادگی کافی دارند، امیدوار کننده باشد.

از نظر آماری نیز، شانس قبولی در آزمون یوس برای متقاضیان ایرانی حتی با معدل متوسط دبیرستان بالاست.

ثبت نام کلاس یوس

نمره قبولی آزمون یوس

نمره یوس

نمره آزمون یوس که شما باید کسب کنید با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی نیز متفاوت است. عموما برای قبولی در دانشگاه های دولتی در رشته های پزشکی که رقابت بالایی بین دانشجویان وجود دراد، حداقل نمره قبولی بالای 90 است. این در حالی است که برای رشته های مهندسی نمرات بالای 80 نیز کفایت می کند.

بسیاری از دانشگاه ها شرط اقدام برای ثبت نام و شروع روند اخذ پذیرش تحصیلی را نمره 40 در نظر گرفته اند. در کل دانشگاه ها بر اساس آخرین نمرات تراز شده دانشجویان اقدام به پذیرش تحصیلی می کنند و این نمرات می تواند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بسیار متفاوت باشد.

در حالت کلی، دانشگاه های معتبرتر و به خصوص دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند، شرایط رقابتی بسیار سخت تری را دارند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود که تلاش خود را برای به دست آوردن نمرات بالاتر از 95 بیشتر کنید.

شرایط شرکت دریوس ترکیه

شرکت در آزمون یوس شرایط عمومی دارد که باید مدنظر قرار بگیرد. برای ورود به این آزمون باید شامل این شرایط باشید:

متقاضی آزمون یوس نمی تواند شهروند ترکیه باشد و افراد چند تابعیتی که تابعیت ترکیه را دارند هم نمی توانند از این آزمون ها برای ورود به دانشگاه های  دولتی ترکیه استفاده کنند.

حتی این موضوع در مورد افرادی که در ترکیه متولد شده و بعدا از تابعیت این کشور خارج شده اند نیز صادق است و این افراد هم باید موافقت و مجوز لازم را قبل از آزمون از وزارت کشور ترکیه کسب کرده باشند.

نحوه ثبت نام ازمون یوس ترکیه + نکات

 1. با توجه به تغییرات جدیدی که در سال جاری(2023) در سیستم آموزشی کشور ترکیه رخ داده است از این پس دانشگاه ها موظف به پذیرش داوطلبین از طریق آزمون یوس مرکزی (TR-YÖS) هستند که این آزمون سالانه دو بار برگزار خواهد شد. 
 2. این سیستم در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد معایبی نیز به همراه خواهد داشت که مهمترین آنها محدود بودن تعداد آزمون ها است .
 3. تا سال 2022 داوطلبین شانس بیشتری برای آزمون و خطا داشتند ولی از سال 2023  با توجه به سیستم جدید ، داوطلبین مجبور هستند تا قبل از این دو آزمون اصلی به آمادگی حداکثری رسیده و در آزمون اصلی نمره مورد نظر را برای انتخاب رشته ها کسب کنند. 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون یوس

مدارک موردنیاز آزمون یوس

داشتن دیپلم یکی از شروط اصلی برای شرکت در این آزمون است. در این میان کسانی که در حال تحصیل در آخرین سال دبیرستان هستند نیز می توانند در آزمون یوس شرکت کنند.

 برای شرکت در آزمون مدارک زیر مورد نیاز است :

 1. ارائه مدارک تحصیلی دبیرستانی
 2. پاسپورت یا گذرنامه با اعتبار کافی
 3. عکس 3*4 جدید
 4. فرم پر شده ثبت نام یوس
 5. فیش واریزی هزینه آزمون 

نکات مهم در زمینه آزمون 

اگر علاقمند به شرکت در آزمون یوس هستید، به این نکات نیز توجه داشته باشید:

 1. آزمون یوس، شرط سنی ندارد ولی بهتر است سن شما بالاتر از 18 سال و فارغ التحصیل دبیرستان یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشید.
 2. مدت اعتبار آزمون یوس1 است و شما با در دست داشتن نمره آزمون یوس 1 برای انتخاب رشته در دانشگاه فرصت دارید. در صورت گذشتن بیشتر از1 سال، مجبور به شرکت دوباره در این آزمون هستید
 3. آزمون دو مرتبه در سال آبان ماه و اردیبهشت ماه هر سال برگزار می شود.
 4. این آزمون به صورت حضوری و یا آنلاین در شهرهای مختلف ایران نیز برگزار می شود و شما می توانید در شهر خود یا نزدیک ترین شهری که آزمون برگزار می شود، تقاضای شرکت نمایید.
 5. مهارت در زبان ترکی استانبولی اهمیت بالایی ندارد و برخی از دانشگاه ها اقدام به برگزاری بخش ریاضی، هندسه و هوش آزمون به زبان فارسی هم می کنند.
 6.  آزمون یوس تقریبا برای تمام رشته های دانشگاهی  برگزار می شود.

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

 یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های ترکیه ، شرکت در دوره های آمادگی یوس در موسسات آموزشی در ایران و در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه‌های یوس ترکیه  برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو  شعبه تبریز و تهران است. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

 

آیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

کلاس یوس

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه  جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند.

زیرا اغلب به واسطه  تعداد آزمونهایی که برای شرکت کردن انتخاب می کنید و یا فاصله زمانی برگزاری آزمونها ، شما حداقل یک ماه باید در ترکیه جهت آزمونها حضور داشته باشید.

موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون های یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته 
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 

نمونه سوالات آزمون یوس ترکیه

دانلود نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه استانبول 2023

بورسیه دانشگاه های ترکیه

آیا می توان از دانشگاه های ترکیه بورسیه دریافت کرد؟

بورسیه دانشگاه های ترکیه یا همان بورسلاری ترکیه ، بزرگترین برنامه بورسیه تحصیلی کشورترکیه برای دانشجویان بین المللی است که هر ساله معمولا از 20 دی ماه شروع می شود و تا 1 اسفند ماه ادامه دارد.

بورسیه های تحصیلی ترکیه بورسیه کامل را برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا یا تحقیقات برای هر دانشگاه ترکیه ارائه می دهد.

این برنامه نه تنها به متقاضیان منتخب بودجه ارائه می دهد، بلکه روند آماده سازی و استقرار در دانشگاه ها را نیز پوشش می دهد. و هر ساله 150000 درخواست از کشورهای مختلف در سراسر جهان ثبت می شود. جهت اطلاع از شرایط ، مدارک موردنیاز و... مقاله بورسیه دانشگاه های ترکیه را مطالعه کنید.

 
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
4.8/5 (5 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
ماریا رضایی
من میخواستم برم به ترکیه برای تحصیل و خوب باید ازمون YÖSبدم. نمیدونم باید چه کار کنم و چی بخونم چ کتابایی بگیرم. و همچنین نمیدونم از الان برم ترکیه یا وقتی دبیرستانم تموم شد(الان دهم تجربی هستم ک مهر ماه این سال میرم یازدهم ). ازمونش از هر رشته ای باشی همون درس های هوش و هندسه و ریاضی هست فقط؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه اینکه چه تاریخی تشریف ببرید بستگی به شرایط شما دارد . ما در موسسه ایرانیان اپلای می توانیم  کارهای انتقال دبیرستان شما را انجام دهیم  که بتواندی در ترکیه ادامه تحصیل بدید و هم اینکه  می توانید در ایران در دوره های آمادگی یوس موسسه  شرکت کنید و بعد از کسب نتیجه به ترکیه تشریف ببرید. منابع آزمونی یوس زیاد هستند ولی معروفترین آنها کتاب های پوزا ، گالاتا و متروپل هستند

صالح امیدی
سلام اگر من در این آزمون یوس قبول بشم باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنم یا بورسیه میشم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

با شرکت در آزمون یوس ترکیه و قبولی در دانشگاهای دولتی ترکیه شما شهریه پرداخت خواهید کرد ولی نسبت به دانشگاهای خصوصی ترکیه خیلی کمتر هست

بیژن مرادی
سلام من چند روز دیگه 24 سالم میشه و معدل دیپلمم بالا هست .میتونم توی آزمون یوس شرکت کنم؟برای دانشگاههایی که هزینه اش بالا نیست برای رشته دندانپزشکی.
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

پیشاپیش تولدتون رو تبریک میگیم 😊. شما دوست عزیز می تونید با گذروندن دوره های یوس موسسه ما برای آزمون های سال دیگه آماده بشید. از طریق آزمون یوس این شانس رو دارید که در  دانشگاه های دولتی و ارزان قیمت ترکیه تحصیل کنید.

محدثه نیرومند
سلام و درود میخواستم بدونم شرایط و هزینه های شرکت در کلاس های یوس آنکارا تون چه طوری هست؟ نیاز به مشاوره دارم
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

شهریه دوره های یوس شعبه آنکارا 4500 دلار می باشد. این دوره توسط اساتید مجرب ترک برگزار می شود .

جهت دریافت مشاوره با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.

ملیکا عباسی
تاریخ آزمون های دانشگاه های دولتی کی هست؟ از کجا بفهمیم کدوم دانشگاه دولتی هست؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

اکثر آزمون های یوس ترکیه معمولا از اردیبهشت ماه شروع می شوند.

لیست دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه را می توانید از وب سایت ما مشاهده بفرمایید.

فرانک ارزشمندی
سلام وقت به خیر دخترم کلاس 11 ام میتونه آزمون یوس بده و انشالله اگر قبول بشه رزرو بشه تا دیپلمش بگیره ؟ اگه پاسخ بدید ممنون میشم.
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام خدمت شما اولیای گرامی ، حداقل مدرک مورد نیاز جهت رزرو پذیرش دانشگاه در کنار نمره یوس ترکیه ، کارنامه ترم اول سال آخر دبیرستان فرزندتان می باشد.

ساغر
سلام خسته نباشید . آیا شرکت در کلاسهای آزمون یوس ترکیه تضمینی هست؟درصد قبولی در این آزمون چقدر هست ؟آیا شانس قبولی وجود داره؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام موسسه ما با برخورداری از اساتید خبره ، تنوع منابع قوی و جزوات و اساتید مجرب ، برای شما بالاترین کیفیت آموزشی را ارائه می دهد تنها شرط مهم همکاری و پشت کار شما می باشد.

سمیرا
سلام وقتتون به خیر باشه من کارشناسی حقوق دارم و دوس دارم برای ارشد تو دانشگاه ترکیه پذیرش بگیرم آزمونی که باید شرکت کنم آزمون تومر هست یا باید آزمون یوس ترکیه و آیلتس هم شرکت کنم؟ و خواستم بدونم اگر من نمره تومر خوبی مثلا 70 کسب کنم آیلتس هم لازمه؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

برای کارشناسی ارشد رشته حقوق دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی دارند ولی در حالت کلی داشتن لیسانس مرتبط و داشتن نمره تافل جزو پیش شرط های ضروری است.

آرتین
سلام ی سوال!! برای آزمون یوس تو خود ایران هم میشه آزمون داد؟ اگه میشه جز تهران چه شهرهای دیگه ای هست؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

طبق سنوات سال های گذشته آزمون یوس ترکیه به صورت محدود در شهرهای تبریز و تهران نیز برگزار می شوند ولی برای کسب نتیجه مناسب تر بهتر است در آزمون های داخل کشور ترکیه شرکت نمایید.

ملیکا گودرزی
سلام خسته نباشید من میتونم مشاوره بگیرم برای آزمون یوس؟هزینه مشاوره چقدر هست؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

بله کارشناسان ما همه روزه از ساعت 10 صبح الی 18 در خدمت شما هستند و مشاوره های ما رایگان هست

 

نیاز مالکی
سلام شما کلاس های یوس رو در شیراز برگزار میکنید؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

دوره ها به صورت حضوری فعلا در حال حاضر فقط در شعبه های تهران و آنکارا برگزار میشه ولی شما عزیزان میتونید به صورت آنلاین تو این کلاس ها شرکت کنید.

محمد نیازی
سلام وقت به خیر من هنرستان تربیت بدنی خوندم و کاردانیمم تربیت بدنی خوندم متولد 1379 هستم برای تحصیل میخوام برم استانبول و رشته بازیگری بخونم . ممنون میشم راهنماییم کنین.
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

اگر دیپلمتون 12 ساله باشه مشکلی ندارید میتونید از طریق پذیرش بدون آزمون یا با آزمون وارد دانشگاه های ترکیه بشید.

سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.