تحصیل-در-ترکیه-(0-تا-100)

تحصیل در ترکیه (0 تا 100)

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

تحصیل در ترکیه یک گزینه جذاب برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است. ترکیه دارای سیستم آموزش عالی پویا و تنوع بالا است که در طول چند سال اخیر به شدت توسعه یافته است.

مزایای تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه دارای مزایای متعددی است که می‌تواند به شما در ارتقای آموزشی، شغلی و فرهنگی کمک کند.از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره:

 • کیفیت آموزش : ترکیه دارای سیستم آموزش عالی و مدارس و دانشگاه‌های با استانداردهای بین‌المللی است. بسیاری از دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی‌های جهانی نیز حضور دارند و برخی از دانشگاه‌های ترکیه در رشته‌های خاصی مانند مهندسی، پزشکی و علوم انسانی شهرت جهانی دارند.
 • تنوع رشته‌های تحصیلی : ترکیه برنامه‌های تحصیلی متنوعی در سطح دانشگاهی ارائه می‌دهد. از رشته‌های علوم پایه، مهندسی، علوم پزشکی، هنرها و علوم انسانی تا رشته‌های تجارت، حقوق و علوم اجتماعی، می‌توانید بر اساس علاقه خود رشته تحصیلی را انتخاب کنید.
 • هزینه تحصیل پایین : در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا، هزینه تحصیل در ترکیه نسبتاً پایین است. بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه مقرراتی را برای جذب دانشجویان بین‌المللی ایجاد کرده‌اند و شهریه‌ها برای آنها قابل قبول است.
 • زندگی و فرهنگ : ترکیه یک کشور زنده و پویاست که تاریخ، فرهنگ و طبیعت زیبایی دارد. با تحصیل در این کشور، شما فرصتی خواهید داشت تا با فرهنگ و زبان ترکیه آشنا شوید و با مردم محلی و بین‌المللی در ارتباط باشید.
 • فرصت‌های شغلی : ترکیه با داشتن یک اقتصاد قدرتمند و صنایع پویا، فرصت‌های شغلی زیادی را برای فارغ‌التحصیلان خارجی فراهم می‌کند. بعضی از دانشگاه‌ها همکاری‌های صنعتی بسیاری دارند که می‌تواند در بهبود فرصت‌های شغلی شما تاثیرگذار باشد.

تحصیل در ترکیه

مراحل ورود به دانشگاه های ترکیه 

 1. انتخاب رشته تحصیلی و زبان تحصیل: ابتدا باید دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. زبان تحصیل در دانشگاه های ترکیه انگلیسی و ترکی استانبولی است.
 2. انتخاب دانشگاه : برای انتخاب دانشگاه توجه به این نکته که دانشگاه مقصد جزء لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه و یا جزء لیست دانشگاه های ترکیه مورد تایید وزارت علوم ایران است بسیار مهم است.
 3. انتخاب نحوه ورود به دانشگاه : انتخاب نحوه ورود به دانشگاه تا حدی به این بستگی دارد که شما قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و یا دانشگاه های خصوصی ترکیه را دارید.
 4. ثبت نام آنلاین در دانشگاه های ترکیه : در صورتی که قصد شرکت در دانشگاه های دولتی ترکیه را دارید شرکت در آزمون یوس و یا TR-YOS الزامی است. زمان ثبت نام دانشگاه های ترکیه با توجه به نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی) متفاوت است.همچنین برای پذیرش دانشگاه های خصوصی ارائه حداقل معدل مورد نیاز و یا نمره آزمون SAT ضروری است. 
 5. انتخاب رشته در دانشگاه : درصورتی که حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه را دریافت کرده باشید برای انتخاب رشته دانشگاه مد نظر خود می توانید اقدام کنید.
 6. دریافت برگ پذیرش : ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه و دریافت برگ پذیرش تحصیلی.
 7. دریافت ویزای تحصیلی : پس از دریافت پذیرش و قبل از حضور در ترکیه باید ویزای تحصیلی خود را از طریق کنسولگری ترکیه دریافت کنید.

نحوه ورود به دانشگاه های ترکیه

نحوه ورود به دانشگاه های ترکیه

چندین روش برای ورود به دانشگاه های ترکیه وجود دارد که عبارتند از :

 1. شرکت در آزمون یوس ترکیه 
 2. شرکت در آزمون TR-YOS 
 3. شرط معدل دبیرستان برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم
 4. پذیرش با نمره آزمون SAT 

ورود به دانشگاه های ترکیه با نمره آزمون یوس

 1. برخی از دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان بین المللی آزمونی به نام آزمون یوس برگزار می‌کنند.
 2. این آزمون معمولاً هر ساله در زمینه‌هایی مانند ریاضیات، هندسه و هوش  توسط دانشگاه‌های مختلف در ترکیه برگزار می‌شود.
 3. تعداد سوالات آزمون معمولا 80-100 سوال است که البته ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد.برای آشنایی با سوالات یوس می توانید نمونه سوالات آزمون یوس دانشگاه های ترکیه را دانلود و مطالعه کنید.
 4. نتایج آزمون یوس به عنوان یکی از معیارهای پذیرش دانشگاهی در ترکیه درنظر گرفته می شود.
 5. این آزمون برای ارزیابی توانایی‌های تحصیلی دانشجویان خارجی طراحی شده است.
 6. شرکت در این آزمون به دانش آموزان خارجی این امکان را می دهد تا در رشته های مختلف از جمله پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، مهندسی، حقوق، هنرهای زیبا و بسیاری از رشته های پرطرفدار دانشگاه های ترکیه درس بخوانند و وارد بازار کار شوند.
 7. ثبت نام در آزمون یوس دانشگاه ها معمولا از اسفند ماه هر سال شروع می شود.
 8. شروع آزمونها از اردیبهشت هر سال است.

ورود به دانشگاه های ترکیه با نمره آزمون TR-YOS

 1. آزمون یوس مرکزی از سال 2023 از سوی OSYM ترکیه برگزار می شود.
 2. پذیرش در دانشگاه های ترکیه ( پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه) با نمره این آزمون انجام می شود.
 3. مباحث این آزمون نیز مانند آزمون یوس ترکیه شامل دروس ریاضی ، هندسه و هوش است.
 4. تاریخ آزمون 2023 : 9 بهمن ماه 1401 ، مهلت ثبت نام : 3 الی 14 آذر ماه 1401 ، اعلام نتایج : 5 بهمن 1401 

ورود به دانشگاه های ترکیه با شرط معدل

پذیرش دانشگاه های ترکیه بدون آزمون و یا با شرط معدل با شرایط زیر امکان پذیر است :

 1. برخی دانشگاه‌های ترکیه برای پذیرش دانشجویان خارجی، به خصوص ایرانی‌ها، با شرط معدل پذیرش انجام می دهند.
 2. حداقل نمره معدل دبیرستانی که دانشگاه های ترکیه مد نظر قرار می دهند نمره 14 تا 15 (از 20) است. البته این میزان می‌تواند در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف متفاوت باشد.
 3. اما در کل، با معدل متوسط رو به بالای دبیرستان، فرصت‌های قابل توجهی برای قبولی و ورود به دانشگاه‌ های ترکیه با شرط معدل وجود دارد.

ورود به دانشگاه های ترکیه با نمره آزمون sat

 1. آزمون SAT (Scholastic Assessment Test) توسط موسسه کالج بورد آمریکا برگزار می‌شود.
 2. این آزمون برای ارزیابی توانایی‌ها و مهارت‌های دانشجویان دبیرستانی در زمینه‌های ریاضیات و زبان استاندارد انگلیسی است.
 3. آزمون SAT به صورت بین‌المللی در بیش از 85 کشور جهان برگزار می‌شود، از جمله آمریکا، انگلیس، کانادا، استرالیا، نروژ، ترکیه و سایر کشورها.
 4. نمره‌دهی در آزمون SAT بر اساس سه بخش اصلی، یعنی بخش خواندن، بخش نوشتن و بخش ریاضیات انجام می‌شود.
 5. آزمون SAT مورد قبول دانشگاه‌های بسیاری در سراسر جهان، به خصوص در کشورهایی مانند ترکیه ، آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس است.

بورسیه تحصیلی ترکیهمدارک مورد نیاز دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه

 1. برای تحصیل در ترکیه در مقطع لیسانس ، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان قبل 1397 و برای بعد 1397 دیپلم 12 ساله (نظام جدید) و یا برای افرادی که دارای دیپلم فنی و کاردانش می باشند برای فارغ التحصیلان قبل 1397 داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی می باشد.
 2. سند نمره آزمونSAT ، یا آزمون یوس و یا TR-YOS 
 3. ترجمه مدارک دوره دبیرستان (ریز نمرات ، اصل دیپلم) به همراه مهر تاییدیه سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه
 4. پاسپورت با تاریخ اعتبار معتبر
 5. عکس پرسنلی اسکن شده

مدت زمان تحصیل در ترکیه

مدت زمان تحصیل در ترکیهمدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه بستگی به سطح تحصیلی مورد نظر و برنامه تحصیلی انتخابی شما دارد. در ادامه به مدت زمان تحصیل در ترکیه  در سطوح مختلف اشاره می‌کنم:

 • کارشناسی (لیسانس): مدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه برای کسانی که می‌خواهند در مقطع کارشناسی تحصیل کنند، عموماً 4 سال است. اما در برخی رشته‌ها مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و معماری ممکن است مدت زمان بیشتری نیاز باشد.
 • کارشناسی ارشد: برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند، مدت زمان تحصیل معمولاً بین 1 تا 2 سال است. در برخی رشته‌ها مانند مدیریت، مهندسی و علوم پایه، ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد.
 • دکترا: مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های ترکیه بستگی به رشته و پژوهش انجام شده دارد. معمولاً بین 3 تا 5 سال طول می‌کشد، اما ممکن است برای پروژه‌های پژوهشی پیچیده ترتیب مدت زمان بیشتری نیاز باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه

هزینه تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع دانشگاه : دانشگاه‌های دولتی عموماً هزینه‌های کمتری نسبت به دانشگاه‌های خصوصی دارند.
 • زبان تحصیل : هزینه تحصیل در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند نسبت به رشته هایی که به زبان ترکی استانبولی ارائه می شند بیشتر است.
 • سطح تحصیلی : هزینه‌های تحصیل بین سطوح تحصیلی مختلف، مانند کارشناسی و کارشناسی ارشد، ممکن است متفاوت باشد.
 • رشته تحصیلی : برخی از رشته‌ها به دلیل خاصیت ویژه یا لازمه‌های خاصی که دارند، هزینه‌های بیشتری دارند. به عنوان مثال، تحصیل پزشکی در ترکیه ، تحصیل دندانپزشکی در ترکیه ، تحصیل داروسازی در ترکیه و مهندسی هزینه‌های بیشتری نسبت به رشته‌های دیگردارند.
 • هزینه های زندگی در ترکیه : هزینه‌های زندگی در ترکیه متفاوت است و بستگی به عواملی مانند شهر محل اقامت، سبک زندگی، نیازهای فردی و سطح رفاه مدنظر دارد. هزینه زندگی در شهر های بزرگ نسبت به شهرهای کوچک بیشتر است.

آیا می توان بورسیه فول فاند از دانشگاه های ترکیه دریافت کرد؟

ثبت نام بورسیه دانشگاه های ترکیه

بورسیه فول فاند ترکیه یا همان بورسیه ترکیه بورسلاری ، بزرگترین برنامه بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی است که هر ساله معمولا از 20 دی ماه شروع می شود و تا 1 اسفند ماه ادامه دارد.

بورسیه های تحصیل در ترکیه بورسیه کامل را برای تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا یا تحقیقات برای هر دانشگاه ترکیه ارائه می دهد.

این برنامه نه تنها به متقاضیان منتخب بودجه ارائه می دهد، بلکه روند آماده سازی و استقرار در دانشگاه ها را نیز پوشش می دهد. و هر ساله 150000 درخواست از کشورهای مختلف در سراسر جهان ثبت می شود. 

معرفی دانشگاه های برتر در ترکیه

ترکیه دارای بسیاری از دانشگاه‌های برتر و معتبر است که با استانداردهای بالا و برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای مشهور هستند با تعدادی از این دانشگاه ها آشنا شویم :

معرفی دانشگاه استانبول و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه استانبول یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه واقع در شهر استانبول ترکیه است.
 • ارائه آموزش با بالاترین کیفیت با بیش از 5000 کادر آموزشی مجرب و متعهد
 • این دانشگاه دارای امکانات مدرن از جمله کتابخانه ، آزمایشگاه کامپیوتر، سالن‌های دانشجویی و امکانات ورزشی است.
 • دارای طرح های اراسموس ، فارابی ، مولانا و ISEP جهت تبادل دانشجو به کشورهای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی است.
 • پذیرش داوطلبان بین المللی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه  تنها بر اساس امتیاز آزمون یوس دانشگاه استانبول است.
 • حداقل نمره یوس مورد نیاز برای انتخاب رشته و تحصیل در یک رشته آموزش رسمی : نمره 40 از 100 نمره
دانشگاه استانبول - شهر استانبول (2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی 80000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 50000 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی 40000 لیر
 دانشکده معماری معماری 22000 لیر
دانشکده پرستاری پرستاری30000 لیر
دانشکده حقوق حقوق22000 لیر
دانشکده اقتصاد 14000 لیر

معرفی دانشگاه آنکارا و شهریه (2024-2023)

 • دانشگاه آنکارا از جمله دانشگاه های دولتی ترکیه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. همچنین این دانشگاه در گروه خوب دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد. 
 • دانشگاه آنکارا در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد و دارای 19 دانشکده و بیش از 140 رشته در مقطع کارشناسی است .
 • پذیرش در این دانشگاه براساس نمره یوس ، نمره یوس مرکزی (TR-YOS) و همچنین آزمون های  بین المللی SAT و ACT است.
 • رنکینگ جهانی دانشگاه آنکارا در رشته های علوم زیستی و پزشکی 397 است.
دانشگاه انکارا - شهر انکارا (2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی انگلیسی 180000 لیر
 پزشکی ترکی استانبولی   120000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی انگلیسی 120000 لیر
 دندانپزشکی ترکی استانبولی   80000 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی انگلیسی 112500 لیر
 داروسازی ترکی استانبولی   75000 لیر

معرفی دانشگاه اگه ازمیر و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه اگه ازمیربا بیش از۵۵۵۰۰ دانشجو دارای ۸۳ برنامه کاردانی، ۸۸ برنامه کارشناسی، ۳۲۳ برنامه کارشناسی ارشد و ۲۰۷ برنامه دکترا به عنوان یکی از مؤسسات علمی پیشرو در ترکیه است .
 • زبان تحصیل دراین دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است. 
 • دانشگاه اژه ازمیر فرصت های تحقیقاتی را برای دانشجویان خود از طریق برنامه اراسموس و موافقت نامه های دوجانبه بین دانشگاه ها و دانشکده های دندانپزشکی در آلمان، هلند، پرتغال، فرانسه، ایالات متحده آمریکا در زمینه تحصیل پزشکی فراهم آورده است.
 • پذیرش در این دانشگاه از طریق شرکت در آزمون یوس این دانشگاه که EGEYÖS ( اِگه یوس) نام دارد امکان پذیر است.
دانشگاه اگه - شهر ازمیر (2023-2022 )
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی 50582 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 18246 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی 18246 لیر
 دانشکده معماری معماری 9391 لیر

معرفی دانشگاه حاجت تپه و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه حاجت تپه ترکیه یک دانشگاه پژوهش محور است و در شهر آنکارا قرار دارد این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران و در گروه ممتاز دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار دارد. 
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • دانشگاه حاجت تپه از طریق نمره آزمون SAT  و ACT دانشجو می پذیرد.
 • دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه نقش پیشگامی در آموزش پزشکی در ترکیه با اجرای نظام آموزشی جدید بر اساس روشهای جدید ایفا کرده است . 
 • دانشکده دندانپزشکی حاجت تپه  از سال 2004 عضوانجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا (ADEE )است که توسط دانشکده های دندانپزشکی کشورهای اتحادیه اروپا برای اهداف آموزشی تأسیس شده است. 
 • بورسیه 50 درصدی دانشگاه حاجت تپه به دانشجویانی تعلق می گیرد که سال قبل از نظر معدل جزو 10 نفر برتر کلاس و یا جزو 10 نفر اول دانشجویان خارجی باشند.
دانشگاه حاجت تپه - شهرآنکارا ( 2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی  185690لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی  133690لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی 133690 لیر
 دانشکده مهندسی مهندسی109506 لیر
 دانشکده هنرهای زیبا 91940 لیر
 دانشکده علوم ورزشی علوم ورزشی73590 لیر

معرفی دانشگاه دوکوز ایلول و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه جزو دانشگاههای دولتی مورد تایید وزارت بهداشت و گروه خوب دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران است.
 • این دانشگاه دارای 18 دانشکده شامل رشته های دریایی ، آموزش ، ادبیات ، علوم ، هنرهای زیبا ، پرستاری ، حقوق ، اقتصاد و علوم اداری ، الهیات ، بازرگانی ، معماری ، مهندسی ، پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی ، گردشگری ، علوم ورزشی ، فیزیوتراپی و توانبخشی و... است .
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • پذیرش دانشجو در دانشگاه دوکوز ایلول با شرکت درآزمون یوس دوکوز ایلول و بر اساس نمره آزمون های بین المللی و یا نمره دیپلم انجام می شود.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در ارتباط با انتخاب رشته دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

دانشگاه دوکوز ایلول - شهر ازمیر( 2023-2022 )
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی  60000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی  20000 لیر
 دانشکده پرستاری پرستاری 9500 لیر
 دانشکده هنرهای زیبا طراحی اکسسوری، کارتون وانیمیشن ،طراحی ونگارش فیلم ، طراحی و کارگردانی فیلم ،عکاسی ، طراحی گرافیک ،طراحی مد و لباس،بازیگری و طرحی پارچه9500 لیر
 دانشکده  مهندسی مهندسی نرم افزار، مهندسی صنایع ،مهندسی برق و الکترونیک ،مهندسی محیط زیست ، مهندسی عمران ،مهندسی معدن9500 لیر

معرفی دانشگاه کاتب چلبی و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه کاتب چلبی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و درزمینه های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مهندسی و.. از طریق آزمون SAT و آزمون یوس ترکیه  وشرط معدل دانشجو می پذیرد.
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • با توجه به رشته انتخابی شما پذیرش در این دنشگاه بر اساس نتایج آزمون یوس ، آزمونهای بین المللی ACT ، SAT  و یا شرط معدل انجام می شود .
 • زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است.
دانشگاه کاتب چلبی - شهر ازمیر( 2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی  93000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 73000 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی  53000 لیر
 دانشکده معماری معماری 30000 لیر

معرفی دانشگاه قاصی آنکارا و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه قاضی آنکارایک دانشگاه دولتی است که در آنکارا، ترکیه قرار دارد و مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است.
 • این دانشگاه همچنین دارای برنامه اراسموس پلاس جهت تبادل دانشجو با کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • این دانشگاه بر اساس نمره آزمون های بین المللی SAT و دیپلم دبیرستان در مقطع کاردانی و کارشناسی  دانشجو می پذیرد.
 • دانشگاه قاضی آنکارا برخی از برنامه های مهم مانند پزشکی، مهندسی مکانیک و مهندسی عمران را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. این دانشگاه قصد دارد با افزایش تعداد برنامه های انگلیسی خود، تعداد دانشجویان بین المللی خود را افزایش دهد.
دانشگاه قاضی - شهر آنکارا(2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی انگلیسی 101164 لیر
 پزشکی ترکی استانبولی 101164 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دنداپزشکی 36492 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی 36492 لیر
 دانشکده مهندسی مهندسی انگلیسی 19896 لیر
 مهندسی ترکی استانبولی  14922 لیر

معرفی دانشگاه مارمارا

 • دانشگاه مارمارا در استانبول واقع شده و از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی برخوردار است.
 • دانشگاه دارای بیش از 20 کمپوس و مجموعه آموزشی است که در اماکن مختلف شهر قرار دارند.
 • دانشگاه مارمارا در بیش از 250 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برنامه‌های آموزشی ارائه می‌دهد.
 • دانشگاه مارمارا برخی از بهترین آزمایشگاه‌ها و امکانات تحقیقاتی را در ترکیه داراست. این امکانات به دانشجویان و پژوهشگران اجازه می‌دهد تا در زمینه تحقیقات پیشرفته فعالیت کنند.
دانشگاه مارمارا - شهر استانبول ( 2022-2021)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی  32495 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی  30141 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی  30141 لیر
 دانشکده هنرهای زیبایی   6895 لیر
 دانشکده  مهندسی   5478 لیر

معرفی دانشگاه آتاتورک ارزروم و شهریه (2023-2022) 

 • دانشگاه آتاتورک ارزروم از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه با 22 دانشکده ، 8 موسسه تحقیقاتی، در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 1401+ قرار گرفته است.
 • پذیرش در دانشگاه آتاتورک توسط آزمون یوس و آزمون یوس مرکزی (TR-YOS) و در تعدادی از رشته ها با شرط معدل دبیرستان صورت می گیرد.
 • برای انتخاب رشته این دانشگاه حداقل 30 نمره از 100 نمره یوس را باید دریافت کنید.
 • داوطلبانی که رشته های مد نظر آنها دارای آزمون استعداد های درخشان است مانند رشته های مرتبط با ورزش ، طراحی مد و لباس و.. باید حداقل 40 نمره از 100 نمره دریافت کنند و قبل از انتخاب رشته در آزمون استعداد های درخشان دانشگاه نیز شرکت کنند.
 • دانشگاه آتاتورک بدون کنکور و بدون نمره آزمون یوس با شرط معدل به جز رشته های مرتبط با دانشکده های پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی و دانشکده حقوق دانشجو می پذیرد. 
دانشگاه آتاتورک - شهرارزروم (2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی  58000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 25000 لیر
 دانشکده معماری معماری 11500 لیر

معرفی دانشگاه 19 مایس و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه دانشگاه اوندوکوز مایس یک دانشگاه دولتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران که دارای 20 دانشکده است  و با 45 سال سابقه یکی از قوی ترین دانشگاه های پژوهشی و آموزشی است .همچنین این دانشگاه دارای بیمارستان های  بهداشت دهان و دندان ،  بیمارستان دامپزشکی ، همچنین این دانشگاه دارای بزرگترین بیمارستان منطقه کارادنیز است که شامل بخش کودکان ، بزرگسالان و بخش آنکولوژی است.
 • دانشگاه 19 مایس سامسون توسط آزمون یوس دانشجو می پذیرد.
 • 131 دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد که با نمره یوس دانشگاه 19 مایس سامسون ثبت نام انجام می دهند. و این یعنی اینکه با شرکت در آزمون یوس این دانشگاه شما برای 131 دانشگاه دیگر فرصت درخواست ثبت نام دارید. این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه کاتب چلبی ، ارجیس ، کاستامونو ، بورسا تکنیک ، سلچوک ، چوکوروا ، جمهوریت ، آتاتورک ، اینونو ، دانشگاه گلیشیم ، دانشگاه اوکان استانبول ، دانشگاه باشکنت ، دانشگاه نیشانتاشی ، دانشگاه مدیپل استانبول ، دانشگاه آیدین استانبول ، دانشگاه باهچه شهیر ، دانشگاه اوفوک ، دانشگاه اسکودار ، دانشگاه ماتپه ، دانشگاه بیکنت ، دانشگاه یدی تپه و...
دانشگاه 19 مایس - شهر سامسون (2022-2023)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی انگلیسی 60000 لیر
 پزشکی ترکی استانبولی 50000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 40000 لیر
 دانشکده دامپزشکی دامپزشکی 12000 لیر
 دانشکده مهندسی مهندسی 10000 لیر
 دانشکده معماری معماری 10000 لیر
 دانشکده هنرهای زیبایی  94000 لیر

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول و شهریه (2024-2023)

 • دانشگاه مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های خصوصی استانبول ترکیه در رتبه بندی دانشگاه EECA در سال 2022 رتبه 351-400 را دارد.
 • دارای بیمارستان آموزشی درمانی مگا مدیپول ، که بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی پزشکی در ترکیه است.
 • پذیرش در این دانشگاه بر اساس نمره آزمون SAT و یوس دیگر دانشگاه ها و نمره معدل دیپلم دبیرستان است.
 • این دانشگاه دارای 2830 دانشجوی خارجی است که ترجیح عمده این دانشجویان رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، تغذیه و رژیم غذایی در مقطع کارشناسی است.
 • این دانشگاه  تا سقف 50 درصد بورسیه برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. 
 • خوابگاه های پسرانه و دخترانه دانشگاه مدیپول استانبول در پردیس کاواجک شمالی و جنوبی دانشگاه قرار دارد و مانند تمام ساختمان های آموزشی مجهز به سیستم های ساختمان هوشمند است.
دانشگاه مدیپول استانبول (2024-2023)
رشتهزبانشهریه
پزشکی  30 % انگلیسی 70% ترکی استانبولی 30000 دلار
دندانپزشکی  30 % انگلیسی 70% ترکی استانبولی27000 دلار
دندان پزشکی 100% انگلیسی34000 دلار
  داروسازی  انگلیسی22000 دلار 
  ترکی استانبولی 

14000

دلار

دانشکده بین المللی پزشکی

30% انگلیسی

70% ترکی استانبولی

30000 دلار
مهندسی پزشکیانگلیسی9500 دلار
  پرستاری  انگلیسی7500 دلار 
  ترکی استانبولی 7000 دلار
دانشکده حقوق  30 % انگلیسی 70% ترکی استانبولی 9028 دلار
  فیزوتراپی و توانبخشی  انگلیسی9000 دلار 
  ترکی استانبولی 6500 دلار

معرفی دانشگاه آیدین استانبول و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه آیدین استانبول مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه مجهز به تکنولوژی های مدرن ، از جمله استفاده از آخرین فناوری در لابراتوار های مهندسی ، علوم درمانی و همچنین در استودیوها و آتلیه های هنری و طراحی است.
 • حداقل نمره معدل دبیرستان برای درخواست پذیرش نمره 12 از 20 (60 % معدل دبیرستان) 
 • این دانشگاه برای دانشجویان خوابگاه هایی یا اتاق های یک نفره ، دو نفره ، سه تخته و سوئیت را با قیمت های مقرون به صرفه فراهم می کنند.
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است. 
شهریه دانشگاه آیدین ترکیه (2023-2022)
دانشکدهزبان رشتهشهریه
دندانپزشکی انگلیسی20000 دلار
ترکی استانبولی 20000 دلار
دانشکده مهندسی  انگلیسی  5000 الی 6000 دلار
ترکی استانبولی  4000 دلار
معماری و طراحی انگلیسی  6000 دلار
ترکی استانبولی  4000 دلار
پزشکی انگلیسی  22000 دلار
ترکی استانبولی  22000 دلار

 معرفی دانشگاه کوچ و شهریه (2023-2024)

 • وجود اعضای هیئت علمی با شهرت بین المللی و دارای سابقه تدریس در دانشگاه های آمریکا، اروپا و آسیا
 • دانشگاه کوچ به طور پیوسته در رتبه بندی معتبرترین دانشگاه ها، چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی، صعود کرده است و همیشه برای دستیابی به مراتب بالاتر تلاش می کند.
 • یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه در زمینه علمی و تحقیقاتی
 • پذیرش با نمره آزمون SAT ، شرط معدل و آزمون TR-YOS
دانشگاه کوچ - شهر استانبول (2023-2022 )
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی 26500 دلار
 دانشکده پرستاری پرستاری 19500 دلار
 دانشکده مهندسی  19500 دلار

معرفی دانشگاه باهچه شهیر و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه باهچه شهیر یک دانشگاه خصوصی و مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2024-2023 که در شهر استانبول ترکیه در کنار تنگه بسفر و در منطقه بشیکتاش قرار دارد.
 • برای تحصیل در این دانشگاه با نمرات آزمون­های SAT یا ACT  در صورتی که دارید در غیر اینصورت با شرط معدل می توانید درخواست دهید.
 • اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه باهچه شهیر دارید به این نکته دقت کنید : دانشکده پزشکی دانشگاه باهچه شهیر سالانه 1500 درخواست از حدود 25 کشور دریافت می کند اما در هر سال تحصیلی این دانشگاه فقط 83 دانشجوی بین المللی می پذیرد. بنابراین دریافت پذیرش از این دانشگاه کاملاً رقابتی است و بهتر است برای انجام این پروسه از موسسات و مراکزی اقدام کنید که سالها تجربه دریافت پذیرش از این دانشگاه ها را دارند. 
دانشگاه باهچه شهیر - شهر استانبول (2024-2023 )
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی 25000 دلار
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 20000 دلار
 دانشکده مهندسی مهندسی 8200 دلار
دانشکده داروسازیداروسازی15000 دلار

معرفی دانشگاه یدی تپه و شهریه (2203-2022)

 • دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است .این دانشگاه خصوصی دارای 13 دانشکده و 71 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس است.
 •  این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تبادل دانشجو به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.
 • دانشگاه یدی تپه با بیش از 700 دانشگاه برجسته در سراسر جهان به خصوص در اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی همکاری دارد.
 • پذیرش در این دانشگاه به صورت بدون آزمون با توجه به سوابق تحصیلی و یا نمره آزمونهای بین المللی SAT  و ACT انجام می شود.
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه استانبول دارای اعتبار کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و گواهینامه های سیستم تضمین کیفیت BS-EN-ISO 9001 است.
 • این دانشگاه درسال 2014 اعتبارنامه آموزشی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را دریافت کرده است.
 • همچنین اعتبار کامل را از انجمن ارزیابی واعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی (UTEAK/TEPDAD) دریافت کرده است.
 • بیمارستان دانشگاه یدی تپه به عنوان اولین مرکز آموزشی در ترکیه شناخته شده است.
دانشگاه یدی تپه - شهر استانبول (2021-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی انگلیسی27500 دلار
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی انگلیسی 27500 دلار
 دانشکده داروسازی داروسازی انگلیسی18500 دلار
 دانشکده علوم سلامت پرستاری ، فیزیوتراپی و توانبخشی انگلیسی8500 دلار
 دانشکده مهندسی مهندسی برق و الکترونیک ، صنایع ، عمران ،مکانیک و مهندسی پزشکی انگلیسی   12500 دلار

معرفی دانشگاه باشکنت و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه باشکنت ترکیه که در بین دانشگاههای ترکیه و جهان جایگاه ممتاز را به خود اختصاص داده است اولین دانشگاه خصوصی در زمینه سلامت و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است
 • ارای گواهینامه کیفیت ISO در فعالیت های بهداشتی و آموزشی است.
 • دانشگاه باشکنت از طریق آزمون یوس دانشگاه که در سال 7 مرتبه برگزار می کند ، با استفاده از نمره آزمون بین المللی SAT ، نمره دیپلم دبیرستان و المپیاد های علمی و... دانشجو می پذیرد.
دانشگاه باشکنت - شهر آنکارا (2023-2022)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی 140000 لیر
 دانشکده دندانپزشکی دندانپزشکی 140000 لیر
 دانشکده داروسازی داروسازی 12000 لیر
 دانشکده مهندسی مهندسی 105000 لیر

معرفی دانشگاه آجی بادام و شهریه (2023-2022)

 • دانشگاه آجی بادام ترکیه واقع در شهر استانبول از جمله دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.
 • این دانشگاه دارای 25 سال تجربه و دانش در خدمات بهداشتی ، کادر علمی قوی و زیرساخت‌های فن‌آوری پیشرفته ،22 بیمارستان و 18 مرکز پزشکی است.
 • دانشگاه آجی بادام دارای برنامه های آموزشی پویا و مدرن، لابراتوار های مجهز به آخرین و بهترین فناوری­ها است.
 • دارای بیمارستان آموزشی به نام بیمارستان آتاکنت دانشگاه آجی بادام 
 • دانشگاه آجی بادام با نمره آزمون SAT و نمره دیپلم دبیرستان دانشجو می پذیرد.
دانشگاه آجی بادام - شهر استانبول (2022-2023)
دانشکدهرشتهشهریه
 دانشکده پزشکی پزشکی انگلیسی 27000 دلار
 دانشکده داروسازی داروسازی انگلیسی15000 دلار
 دانشکده علوم سلامت فیزوتراپی و توانبخشی ترکی استانبولی ، پرستاری ترکی استانبولی و انگلیسی7000 دلار
 دانشکده مهندسی مهندسی پزشکی و مهندسی کامپیوتر انگلیسی12500 دلار

 انواع خوابگاه های دانشجویی ترکیه

در ترکیه، برای دانشجویان متعددی انواع خوابگاه‌های دانشجویی موجود است. این خوابگاه‌ها معمولاً توسط دانشگاه‌ها، ادارات دولتی یا شرکت‌های خصوصی بهره‌برداری می‌شوند. در ادامه، انواع اصلی خوابگاه‌های دانشجویی در ترکیه را برای شما توضیح می‌دهم.

 1. خوابگاه‌های دانشگاهی: بیشتر دانشگاه‌ها در ترکیه خوابگاه‌هایی برای دانشجویان خود دارند. این خوابگاه‌ها به صورت داخلی توسط دانشگاه مدیریت می‌شوند و معمولاً امکانات اساسی شامل اتاق‌های اشتراکی یا تک‌نفره، سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه مشترک را ارائه می‌دهند. قیمت‌ها و امکانات متفاوت بین دانشگاه‌ها قابل تغییر است.
 2. خوابگاه‌های خصوصی: علاوه بر خوابگاه‌های دانشگاهی، خوابگاه‌های خصوصی نیز در ترکیه وجود دارند که توسط شرکت‌های خصوصی مدیریت می‌شوند. این خوابگاه‌ها ممکن است بهترین امکانات و خدمات را ارائه دهند، از جمله اتاق‌های تک‌نفره، سرویس‌های بهداشتی خصوصی، آشپزخانه‌های مشترک و امکانات تفریحی. قیمت‌ها در خوابگاه‌های خصوصی معمولاً بیشتر از خوابگاه‌های دانشگاهی است.
 3. خوابگاه‌های آپارتمانی: بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌ها خوابگاه‌های آپارتمانی را برای دانشجویان خارجی ارائه می‌دهند. این خوابگاه‌ها شامل آپارتمان‌های مبله با اتاق‌های تک‌نفره یا اشتراکی، سرویس‌های بهداشتی و امکانات ضروری دیگر می‌شوند. آپارتمان‌ها معمولاً در مناطق نزدیک به دانشگاه‌ها و شهرهای دانشگاهی قرار دارند.
 4. خانه‌های اشتراکی: یک گزینه دیگر برای دانشجویان خارجی در ترکیه، زندگی در خانه‌های اشتراکی است. این سیستم معمولاً به اشتراک گذاشتن خانه و هزینه‌های مربوطه بین چند دانشجوی برای کاهش هزینه‌ها است. در این حالت، دانشجویان با یکدیگر اتاق را به اشتراک می‌گذارند و سایر امکانات را با هم تقسیم می‌کنند.

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

آمادگی آزمون یوس ترکیه

 یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های دولتی ترکیه ، شرکت در دوره های آمادگی یوس در موسسات آموزشی در ایران و در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه‌های یوس ترکیه  برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تهران و تبریزاست. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

تقویم آموزشی دوره آمادگی یوس 2025-2024 موسسه ایرانیان اپلای

ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2025 (TR-YÖS)
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 49 میلیون و 500هزار تومان
44 میلیون و 550 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه A45 میلیون و 500هزار تومان
40 میلیون و950 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس حضوری گروه B49 میلیون و 500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه B45 میلیون و500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس

علاوه بر تخفیف در نظر گرفته شده برای ثبت نامی های گروه (A)، 10 در صد دیگر هم می توانید در پرداخت به صورت نقدی تخفیف دریافت کنید.  

ساعت و روز برگزاری:

 • روزهای شنبه الی سه شنبه ساعت 15 الی 18:30 دو جلسه 90 دقیقه ای
 • روز چهارشنبه دو جلسه رفع اشکال و جمع بندی هفتگی از ساعت 15 الی 18:30
 • روز پنج شنبه آزمون هفتگی 

با توجه به اینکه اکثر اساتید برجسته یوس  در تبریز حضور دارند، جلسات حضوری در شعبه تبریز برگزار می شود، تفاوت برگزاری دوره های آنلاین و حضوری در مجموعه ایرانیان اپلای برگزاری همزمان جلسات حضوری و آنلاین به جهت رفع تبعیض و یکسان بودن کیفیت تدریس است. 

در صورت تمایل به شرکت در دوره به صورت حضوری ، امکان رزرو خوابگاه یا اجاره خانه در شهر تبریز در نزدیکی موسسه  فراهم است.

خدمات موسسه ایرانیان اپلای در دوره های آمادگی یوس ترکیه عبارتند از :

 1. تدریس کامل مباحث آزمون یوس (صفر تا صد)
 2. ست رایگان کتابها
 3. آموزش زبان ترکی استانبولی تا سطح A2 به صورت رایگان
 4. آزمون های هفتگی (هر جمعه یک آزمون)
 5. آزمون های ماهیانه تحلیلی
 6. 4هفته جمع بندی + 10 آزمون شبیه سازی شده در پایان دوره
 7. امکان شرکت در کلاس ها به صورت حضوری یا آنلاین
 8. ضبط کلاس های آنلاین که به شاگرد امکان مشاهده جلسات تدریس را به دفعات می دهد حتی زمانی که به استاد خود دسترسی ندارد.
 9. تخفیف ویژه هزینه شرکت در دوره های یوس موسسه برای متقاضیان با معدل های بالا
 10. امکان پرداخت اقساطی

خبر خوب برای متقاضیانی  که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند!!!

متقاضیان دوره یوس که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند و نگران تداخل ساعت کلاس های یوس با کلاس های مدرسه شان هستند برای شما هم امکان شرکت در کلاس یوس را فراهم کرده ایم.و روزهای آخر هفته (5 شنبه و جمعه) مخصوص شما عزیزان کلاس برگزار می کنیم. پس نگران شرکت در کلاس ها نباشید. 

ثبت نام در کلاسآیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

کلاس یوس

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه در زمان ثبت نام دانشگاه های ترکیه ، جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند.

زیرا اغلب به واسطه  تعداد آزمونهایی که برای شرکت کردن انتخاب می کنید و یا فاصله زمانی برگزاری آزمونها ، شما حداقل یک ماه باید در ترکیه جهت آزمونها حضور داشته باشید.

موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون های یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته 
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 
 
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
5/5 (2 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.