تحصیل-در-ایتالیا-بدون-مدرک-زبان

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

آیا تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم  برای دانشجویان بین‌المللی نیاز به اثبات توانایی زبان ایتالیایی یا انگلیسی دارد. با توجه به اینکه دوره‌های تحصیلی در ایتالیا به طور عمده به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه می‌شوند و دانشجویان باید بتوانند درس‌ها را درک و پیگیری کنند.اما همچنان شرایطی برای تحصیل بدون ارائه مدرک زبان وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

شرایط تحصیل درایتالیا بدون مدرک زبان 

شرایط تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه یا برنامه‌ تحصیلی مختلف متفاوت است.

چه کسانی می توانند بدون ارائه مدرک زبان در ایتالیا تحصیل کنند؟

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبانبرای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی ممکن است نیاز به ارائه مدرکی که توانایی شما در زبان انگلیسی را نشان می‌دهد، داشته باشید.اما در برخی دانشگاه‌ها و دوره‌های تحصیلی در ایتالیا که آموزش به زبان انگلیسی ارائه می شود، اگر متقاضی دارای مدرک تحصیلی از دبیرستان یا مؤسسه آموزش عالی انگلیسی‌زبان( تحصیلات قبلی به زبان انگلیسی) باشد،نیاز به ارائه مدرک‌های زبانی مانند TOEFL یا IELTS نیست.

کافی است متقاضی یک اظهارنامه یا گواهی رسمی چاپ شده بر روی کاغذ با مهرمعتبر به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه تحصیلات قبلی به زبان انگلیسی بوده است ارائه دهد.

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان با مصاحبه ویدئویی و یا آنلاین 

برخی دانشگاه‌ های ایتالیا و مؤسسه‌های آموزشی ممکن است از داوطلبان برای اثبات توانایی زبانی یا برای ارزیابی انگیزه و تعهد آن‌ها به تحصیل درخواست مصاحبه ویدیویی یا امتحان آنلاین داشته باشند. این مصاحبه‌ها به عنوان جایگزینی برای مدارک زبانی مانند IELTS یا TOEFL یا به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب دانشجویان برای برنامه‌های تحصیلی استفاده می‌شوند.

هدف اصلی این مصاحبه‌ها ارزیابی توانایی زبانی شما در محیط تحصیلی و همچنین بررسی انگیزه، اهداف تحصیلی و تطابق شما با برنامه‌های آموزشی مورد نظر است. در این مصاحبه‌ها، می‌توانید درباره تجربیات، مهارت‌ها، و اهداف خود صحبت کنید تا نشان دهید چرا شما مناسب برنامه تحصیلی مورد نظر هستید.

دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان 

دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

 1. دانشگاه بولونیا
 2. دانشگاه میلان
 3. دانشگاه فلورانس
 4. دانشگاه پیزا
 5. دانشگاه پادوآ
 6. دانشگاه فدریکو دوم ( ناپل)
 7. دانشگاه ترنتو
 8. دانشگاه جان کابوت
 9. دانشگاه ساپینزا رم
 10. دانشگاه ورونا

توجه داشته باشید که امکان تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و از سال 2009، امکان تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها فراهم شده است.

نحوه انتخاب دانشگاه برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در بهترین رشته های تحصیلی در ایتالیا یک سری نکات را برای انتخاب دانشگاه  باید درنظر بگیرید که در ادامه برای شما بیان خواهیم کرد.

مورد تایید بودن دانشگاه های ایتالیا توسط ایران 

یکی از نکات مهم برای انتخاب دانشگاه در ایتالیا مورد تایید بودن ان توسط وزارت بهداشت کشورمان است.

برای ادامه تحصیل و فعالیت در حوزه پزشکی و بهداشت در ایران، دانشجویان ایرانی باید مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌هایی که در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا توسط ایران هستند دریافت کنید.

این لیست شامل دانشگاه‌هایی است که وزارت بهداشت ایران آن‌ها را جهت تحصیل و فعالیت در حوزه پزشکی و سایر زمینه‌های بهداشتی تصویب کرده است.

و البته افرادی که تمایل به تحصیل در ایتالیا و رشته های حوزه غیر از پزشکی و بهداشت دارند باید دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا را انتخاب کنند.

هزینه تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبانهزینه‌های تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان بستگی به دانشگاه، مقطع تحصیلی و نوع رشته تحصیلی دارد. همچنین، ملیت شما نیز ممکن است تأثیرگذار باشد، زیرا برای دانشجویان اتحادیه اروپا و دیگر کشورهایی که توافقنامه‌های تحصیلی با ایتالیا دارند، ممکن است هزینه‌های کمتری اعمال شود.

در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا،هزینه‌های تحصیل از 900 یورو تا 4000 یورو در سال برای مقطع کارشناسی متغییر است.متوسط هزینه معمولاً حدود 1500 یورو در سال (یا 1800 دلار) است.

در دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا،هزینه‌های تحصیل معمولاً بیشتر است و از 6000 یورو تا 20000 یورو در سال (یا معادل حدود 7200 دلار تا 24100 دلار) متغیر است.

ویزای تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان

شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا ممکن است به تعدادی عواملی مانند  ملیت شما، نوع برنامه تحصیلی، مدت زمان تحصیل و مقررات کنسولگری یا سفارت ایتالیایی در کشور شما بستگی دارد. به عنوان نمونه، تعدادی از شرایط و مدارک مهم که معمولاً مورد نیاز هستند، به شرح زیر است:

 1. نامه پذیرش: نامه‌ای از دانشگاه یا مؤسسه ایتالیایی که نشان دهنده پذیرش شما در رشته تحصیلی در دانشگاه است.
 2. اثبات مالی: نشان دادن توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های زندگی و تحصیل در ایتالیا. این ممکن است شامل حساب بانکی، نامه حمایت مالی از طرف والدین یا حامیان دیگر و یا گواهی محل کار باشد.
 3. پاسپورت معتبر: پاسپورت با تاریخ انقضای کافی که حداقل تا پایان مدت اقامت مورد نظر شما معتبر باشد.
 4. عکس‌های پاسپورتی: تعدادی عکس رسمی با اندازه عکس پاسپورت که برای موارد مختلف شامل ویزا و مدارک ثبت‌نام مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 5. فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا که باید تکمیل شود و به همراه مدارک ارائه شود.
 6. بیمه درمانی: اثبات داشتن بیمه درمانی ایتالیایی معتبر
 7. گواهی اقامت: اثبات محل اقامتی که برای دوره تحصیلی خود در ایتالیا ترتیب داده‌اید.
 8. هزینه ویزا: پرداخت هزینه‌ی درخواست ویزا به کنسولگری یا سفارت ایتالیا
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
5/5 (1 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.