معرفی-دانشگاه--اسنیورت-استانبول-و-شهریه-(2024-2023)

معرفی دانشگاه اسنیورت استانبول و شهریه (2024-2023)

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

دانشگاه اسنیورت استانبول توسط بنیاد آموزش، فرهنگ و سلامت ترکیه (Yeşilköy) در سال 2001 تأسیس شد. اما به عنوان یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول در سال 2013-2014، با 4 دانشکده، 2 مدرسه، 2 هنرستان فنی و حرفه ای، 1 موسسه تحصیلات تکمیلی، 6 گروه آموزشی و 8 رشته، با ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان، فعالیتش را آغاز کرد.
این دانشگاه یکی از دانشگاه های مدرن و ممتاز ترکیه است که در مدت زمان بی سابقه توانسته جایگاهی عالی در قلب دانشجویان داخلی و خارجی به دست آورد.

رنکینگ دانشگاه اسنیورت 

دانشگاه اسنیورت در سال 2013 تاسیس شد و در طی این مدت کوتاه با ارائه آموزشی مدرن، به یکی از دانشگاه‌های خصوصی در حال رشد در ترکیه تبدیل شد.
این دانشگاه در بین دانشگاه های ترکیه رتبه 150 و در سطح بین المللی رتبه 8940 را کسب کرد.
طبق گزارش سایت EduRank رتبه بندی دانشگاه اسنیورت در سال 2023 به شرح زیر است:

 • رتبه بندی جهانی 10132 از 14131
 • رتبه بندی آسیایی 4046 از 5830
 • رتبه بندی در ترکیه 167 از 175
 • رتبه بندی در استانبول 49 از 52

این دانشگاه دارای مجوز از شورای آموزش عالی ترکیه Yök است اما جزء دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه و دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم در ترکیه نیست.

پذیرش دانشگاه های ترکیه

مزایای تحصیل در دانشگاه اسنیورت ترکیه

 • دانشگاه اسنیورت نیز مورد تایید وزارت آموزش عالی ترکیه (YOK) است.
 • دارای کادر علمی با تجربه گسترده
 • زیرساخت قوی و کیفیت بالای آموزش
 • این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد تا یک یا دو تخصص مختلف را در جدیدترین کلاس های درس با طراحی های مدرن مطالعه کنند.
 • در تمام رشته های دانشگاهی، اعم از کارشناسی و کارشناسی ارشد، آزمایشگاه ها مجهز به امکانات فنی بالا هستند.
 • دارای باشگاه های مختلف برای فعالیت ها و گردهمایی های دانشجویی
 • هزینه تحصیل نسبتا کم در مقایسه با سایر دانشگاه ها
 • ترکی استانبولی زبان اصلی آموزش علاوه بر انگلیسی است.
 • همچنین یکی از مزایای این دانشگاه عضویت در برنامه اراسموس، برنامه مولانا و برنامه الفارابی است که همگی برای تبادل دانشجو هستند.
 • این دانشگاه این فرصت را به دانشجویان می دهد که همزمان در دو رشته تحصیل کنند.

دانشکده های دانشگاه اسنیورت استانبول

دانشگاه اسنیورت، شامل 4 دانشکده و 1 موسسه تحصیلات تکمیلی به شرح زیر است:

 1. دانشکده علوم بازرگانی و مدیریت
 2. دانشکده فنی و مهندسی و معماری در ترکیه
 3. دانشکده علوم بهداشت
 4. دانشکده هنر و علوم اجتماعی

رشته های دانشگاه اسنیورت استانبول

روانشناسی، روابط عمومی و تبلیغات، رادیو و تلویزیون و سینما، جامعه شناسی، مدیریت بازرگانی، ، تجارت بین المللی، علوم سیاسی و روابط بین الملل، معماری، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، معماری داخلی، رشد کودک، تغذیه و رژیم غذایی، فیزیوتراپی و توانبخشی، خدمات اجتماعی، مدیریت ورزشی، مدیریت حمل و نقل و هواپیمایی کشوری، برنامه نویسی کامپیوتر، آشپزی، طراحی گرافیک، لجستیک، بهداشت و ایمنی شغلی، بیهوشی، کمک های اولیه و اورژانس، تکنیک های تصویربرداری پزشکی، خدمات اتاق عمل،  مددکاری اجتماعی.

شرایط پذیرش دانشگاه اسنیورت ترکیه

به روش های زیر می توانید از این دانشگاه پذیرش دریافت کنید:

 • پذیرش از طریق آزمون یوس ترکیه و یا آزمون SAT
 •  با توجه به اینکه برای پذیرش این دانشگاه مدارک و ریزنمرات تحصیلی مورد نیاز است، شرط معدل یکی از روش های پذیرش در دانشگاه اسنیورت است.

📍 موسسه ایرانیان اپلای با سالها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی ترکیه و پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه به عنوان نماینده دانشگاه های ترکیه ، صفر تا 100 دریافت پذیرش را با شما همراه خواهد بود.

مشاوره تحصیل در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه اسنیورت 

 • اصل و کپی مدرک تحصیلی دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی به تاریخ جدید
 • ریزنمرات دبیرستان
 • کپی شناسنامه
 • فتوکپی ترجمه شده پاسپورت
 • عکس شناسنامه
 • نتایج آزمون ملی یا بین المللی شناخته شده مانند: GRE، YOS یا GMAT
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی (آزمون تافل) در صورت وجود

 شهریه دانشگاه اسنیورت ترکیه (2024-2023)

هزینه های تحصیل در دانشگاه اسنیورت استانبول با توجه به رشته و زبان تحصیلی که انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه های اعلام شده برای شهریه دانشگاه های ترکیه (خصوصی و دولتی) به صورت سالانه دریافت می شوند.

شهریه (2023-2022)
ردیفرشتهزبان رشتهشهریه 
1مهندسی برق و الکترونیکترکی استانبولی2000 دلار
2مهندسی کامپیوترترکی استانبولی2000 دلار
3 مهندسی عمرانترکی استانبولی2000 دلار
4معماریترکی استانبولی2000 دلار
5 معماری داخلیترکی استانبولی2000 دلار
6 سلامت و رشد کودکترکی استانبولی2000 دلار
7خدمات اجتماعیترکی استانبولی2000 دلار
8فیزیوتراپی و توانبخشیترکی استانبولی2000 دلار
9 تغذیه و رژیم غذاییترکی استانبولی2000 دلار
10 رشد کودکترکی استانبولی2000 دلار
11روانشناسیترکی استانبولی2000 دلار
12جامعه شناسیترکی استانبولی2000 دلار
13 روابط عمومی و تبلیغاتترکی استانبولی2000 دلار
14رادیو تلویزیون و سینماترکی استانبولی2000 دلار
15مدیریت بازرگانیترکی استانبولی2000 دلار
16مدیریت بازرگانیانگلیسی2500 دلار
17علوم سیاسی و روابط بین المللترکی استانبولی2000 دلار
18علوم سیاسی و روابط بین المللانگلیسی2500 دلار
19 تجارت بین المللترکی استانبولی2000 دلار
20 لجستیک و حمل و نقل بین المللیترکی استانبولی2000 دلار
21 مدیریت هواپیمایی کشوریترکی استانبولی2000 دلار
22مدیریت ورزشیترکی استانبولی2000 دلار

مقالات پیشنهادی

زبان تدریس دانشگاه اسنیورت استانبول

دانشگاه اسنیورت استانبول علاوه بر ترکی استانبولی، تحصیل به زبان انگلیسی را نیز برای دانشجویان خود فراهم می کند.

اگر زبان تدریس رشته ای که انتخاب کرده اید انگلیسی است:

 • اگر متقاضی دریافت پذیرش، از یکی از آزمون های صلاحیت زبان انگلیسی نمره کافی کسب کرده باشد و بتواند سند آن را رائه دهد، می تواند مستقیم وارد سال تحصیلی شود.
 • اگر متقاضی از آزمون های صلاحیت زبان انگلیسی نمره کافی کسب نکرده باشد یا در هیچ آزمونی شرکت نکرده باشد، ملزم به شرکت در آزمون معافیت انگلیسی است.
 • کسانی که در آزمون معافیت انگلیسی مردود می شوند، باید قبل از شروع تحصیلات خود در برنامه آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنند و سند نمره مورد نیاز را به دانشگاه ارائه دهند.

اگر زبان تدریس رشته ای که انتخاب کرده اید ترکی استانبولی است:

درصورتی که این مدرک را ندارید، دانشگاه یک سال به شما فرصت می دهد که در دوره های آمادگی شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را ارائه دهید.

امکانات دانشگاه اسنیورت ترکیه

 • کلاس‌های درس و سالن‌های سخنرانی
 • کتابخانه‌ها
 • آزمایشگاه‌ها
 • باشگاه دانشجویی
 • خوابگاه
 • خدمات سلامت
 • امکانات ورزشی و تناسب اندام
 • خدمات مشاوره شغلی یا تحصیلی
 • فناوری و منابع محاسباتی
 • آموزش از راه دور و خدمات تحصیل در خارج از کشور

پردیس دانشگاه اسنیورت 

پردیس دانشگاه اسنیورت به دلیل قرار گرفتن در شهر اسنیورت که بهترین و کم هزینه ترین شهر ترکیه برای تحصیل است، متمایز است و همچنین با معماری، زیرساخت های پیشرفته و طراحی مدرن یکی از مدرن ترین پردیس های دانشگاهی است.
پردیس این دانشگاه شامل بسیاری از آزمایشگاه ها، فضاهای باز برای سرگرمی و یک کتابخانه بزرگ است که تمام کتاب ها و منابعی که اعضای دانشگاهی و دانشجویان ممکن است هنگام انجام تحقیقات و پروژه های خود به آن نیاز داشته باشند، را دارد.

برنامه تبادل دانشجو دانشگاه اسنیورت 

دانشگاه اسنیورت یکی از دانشگاه هایی است که در سه برنامه مهم تبادل دانشجوی بین المللی (اراسموس، برنامه فارابی و برنامه مولانا) عضویت دارد و علاوه بر آن دارای بیش از 55 قرارداد تبادل دانشجویی و دانشگاهی با معتبرترین کشورهای اروپایی و برترین دانشگاه های بین المللی است.
این دانشگاه به دانشجویان خود اجازه می دهد تا تحصیلات خود را در خارج از کشور از طریق برنامه های مختلف تبادل دانشجو مانند برنامه اراسموس تکمیل کنند.
از آنجایی که این دانشگاه عضو برنامه اراسموس است که توسط اتحادیه اروپا تامین مالی می شود، چندین برنامه فرهنگی و مبادله ای را برای تحصیل یا آموزش ارائه می دهد. همچنین توسط برنامه مولانا به دانشجویان و اعضای هیأت علمی این امکان را می دهد که فرصت های تحصیلی مختلفی را تجربه کنند.

خوابگاه دانشگاه اسنیورت استانبول

اسنیورت با بهترین مسکن دانشجویی در شهر اسنیورت که نزدیک به محوطه دانشگاه است قرارداد می بندد تا شرایط اقامتی راحت و امن را برای دانشجویان فراهم کند.
در این مسکن دانشجویی امکاناتی مانند میز، صندلی، یخچال کوچک، تلویزیون و اینترنت در دسترس است.مجموعه های مشترک بسیاری از جمله آشپزخانه، اتاق رختشویی، سالن بدنسازی، حمام ترکی، سونا و یک باغ کوچک وجود دارد. امنیت این مسکن ها بسیار بالا است زیرا زمان ورود و خروج را مشخص می کنند، همچنین یک سیستم امنیتی مجهز به دوربین های 24 ساعته وجود دارد.

آدرس دانشگاه اسنیورت ترکیه

دانشگاه اسنیورت استانبول در سمت اروپایی استانبول و در منطقه اسنیورت واقع شده است که به دلیل تجمع ملیت های مختلف در آن و هزینه پایین زندگی و مسکن، شهرت دارد. وقتی در مورد استانبول صحبت می کنیم، منظورمان این است که از تراکم ترافیک صحبت می کنیم، اما این دانشگاه در مرکز استانبول و نزدیک بسیاری از وسایل حمل و نقل قرار دارد.
Zafer Mah. Adile Naşit Bulv. No:1 Esenyurt İstanbul - Türkiye

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

 یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های ترکیه ، شرکت در دوره های آمادگی یوس در موسسات آموزشی در ایران و در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه‌های یوس ترکیه  برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تهران و تبریز است. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

تقویم آموزشی دوره آمادگی یوس 2024-2023 موسسه ایرانیان اپلای

خدمات موسسه ایرانیان اپلای در دوره های آمادگی یوس ترکیه عبارتند از :

 1. تدریس کامل مباحث آزمون یوس (صفر تا صد)
 2. ست رایگان کتابها
 3. آموزش زبان ترکی استانبولی تا سطح A2 به صورت رایگان
 4. آزمون های هفتگی (هر جمعه یک آزمون)
 5. آزمون های ماهیانه تحلیلی
 6. 4هفته جمع بندی + 10 آزمون شبیه سازی شده در پایان دوره
 7. امکان شرکت در کلاس ها به صورت حضوری یا آنلاین
 8. ضبط کلاس های آنلاین که به شاگرد امکان مشاهده جلسات تدریس را به دفعات می دهد حتی زمانی که به استاد خود دسترسی ندارد.
 9. تخفیف ویژه هزینه شرکت در دوره های یوس موسسه برای متقاضیان با معدل های بالا
 10. امکان پرداخت اقساطی
ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2024
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 34 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس
دوره یوس آنلاین گروه A31 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس

خبر خوب برای متقاضیانی  که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند!!!

متقاضیان دوره یوس که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند و نگران تداخل ساعت کلاس های یوس با کلاس های مدرسه شان هستند برای شما هم امکان شرکت در کلاس یوس را فراهم کرده ایم.و روزهای آخر هفته (5 شنبه وجمعه) مخصوص شما عزیزان کلاس برگزار می کنیم. پس نگران شرکت در کلاس ها نباشید. 

آیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

کلاس یوس

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه  جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند.

زیرا اغلب به واسطه  تعداد آزمونهایی که برای شرکت کردن انتخاب می کنید و یا فاصله زمانی برگزاری آزمونها ، شما حداقل یک ماه باید در ترکیه جهت آزمونها حضور داشته باشید.

موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون های یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته 
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 
 
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
5/5 (6 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.