معرفی-دانشگاه--توپکاپی-استانبول-و-شهریه-(2024-2023)

معرفی دانشگاه توپکاپی استانبول و شهریه (2024-2023)

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

دانشگاه توپکاپی استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی استانبول است که با تصمیم نخست وزیر ترکیه در سال 2016 در کلان شهر بزرگ استانبول تاسیس شد. این دانشگاه قبل از تغییر نام و نشان خود به دانشگاه توپکاپی استانبول با نام (دانشگاه ایوان سرای استانبول) شناخته می شد.
این دانشگاه در حال حاضر به موازات جدیدترین دانشگاه های اروپا و جهان، با تکیه بر قوی ترین محیط آموزشی و آخرین تکنولوژی روز دنیا، 56 رشته کاردانی و 35 برنامه کارشناسی و 25 برنامه کارشناسی ارشد در زمینه هنرهای زیبا، مهندسی، اقتصاد، آموزش، علوم بهداشتی و علوم اجتماعی ارائه می دهد.

رنکینگ دانشگاه توپکاپی ترکیه

رتبه بندی جهانی:
رتبه دانشگاه توپکاپی در لیست رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان،  10784 است.
رتبه بندی محلی:
این دانشگاه یکی از دانشگاه هایی است که توسط وزارت آموزش عالی ترکیه(YOK) به صورت محلی به رسمیت شناخته شده و توسط سازمان اعتباربخشی ترکیه معتبر است اما جزء دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم در ترکیه نیست و البته در رتبه 179 بین دانشگاه های ترکیه قرار دارد.

پذیرش دانشگاه های ترکیه

مزایای تحصیل در دانشگاه توپکاپی

 • یک دانشگاه مدرن با زیرساخت قوی
 • کلاس های درسی پیشرفته با تکیه بر جدیدترین تجهیزات و روش های تدریس با استانداردهای جهانی
 • آزمایشگاه ها و و کارگاه های حرفه ای علمی مدرن با فناوری های پیشرفته
 • ارائه رویکردی مشابه با دانشگاه‌های اروپایی و بین‌المللی
 • روابط خارجی برجسته دانشگاه و پروتکل های همکاری با موسسات آموزشی و تحصیلی داخل و خارج از ترکیه
 • امکان تحصیل همزمان در دو رشته و اخذ دو مدرک دانشگاهی

دانشکده های دانشگاه توپکاپی استانبول

 1. دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری
 2. دانشکده مهندسی
 3. دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی
 4. دانشکده علوم ورزشی
 5. دانشکده علوم بهداشت

رشته های دانشگاه توپکاپی ترکیه

معماری، تئاتر، نقاشی، سینمای رادیو تلویزیون، معماری داخلی و طراحی محیطی، طراحی گرافیک، انیمیشن، طراحی بازی دیجیتال، طراحی ارتباطات بصری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و مهندسی برق و الکترونیک، اقتصاد، روانشناسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل، بازرگانی، تجارت بین‌الملل و مدیریت بازرگانی، روابط عمومی و تبلیغات، رسانه‌ها و ارتباطات جدید، سیستم‌های اطلاعات مدیریت، مدیریت هوانوردی، زبان و ادبیات انگلیسی، تاریخ، آموزش مربیگری، تفریح و مدیریت ورزشی

شرایط پذیرش دانشگاه توپکاپی استانبول

 • پذیرش از طریق آزمون یوس ترکیه و یا آزمون SAT
 • ارائه مدرک و شرط معدل که از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.
 • هنگام انتخاب زبان تحصیلی به زبان انگلیسی، مدرک تافل مورد نیاز است.
 • آزمون مهارت ترکی تومر (حداقل سطح B1 )

📍 موسسه ایرانیان اپلای با سالها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی ترکیه و پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه به عنوان نماینده دانشگاه های ترکیه ، صفر تا 100 دریافت پذیرش را با شما همراه خواهد بود.

مشاوره تحصیل در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه توپکاپی

 • ترجمه ترکی استانبولی پاسپورت (محضری)
 • کارت اقامت یا کپی شناسنامه
 • اصل دیپلم دبیرستان
 • ترجمه ترکی استانبولی دیپلم دبیرستان (محضری)
 • کپی از کارنامه و ریزنمرات دبیرستان
 • عکس (3 قطعه )
 • نتایج آزمون یوس و SAT (در صورت وجود)
 • گواهی مهارت در زبان انگلیسی  و ترکی استانبولی (در صورت وجود)

مدارک و گواهی های اضافی ممکن است شما را واجد تخفیف در هزینه های تحصیلی کند. در صورت وجود، ارائه آنها ترجیح داده می شود.

مقالات پیشنهادی

رشته و شهریه های دانشگاه توپکاپی استانبول

هزینه های تحصیل در دانشگاه توپکاپی استانبول با توجه به رشته و زبان تحصیلی که انتخاب می کنید متفاوت است. هزینه های اعلام شده برای شهریه دانشگاه های ترکیه (خصوصی و دولتی) به صورت سالانه دریافت می شوند.


زبان تدریس دانشگاه توپکاپی ترکیه

در این دانشگاه، آموزش به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی انجام می شود.
اگر زبان تدریس رشته ای که انتخاب کرده اید انگلیسی است:

 • اگر متقاضی دریافت پذیرش، از یکی از آزمون های صلاحیت زبان انگلیسی نمره کافی کسب کرده باشد و بتواند سند آن را رائه دهد، می تواند مستقیم وارد سال تحصیلی شود.
 • اگر متقاضی از آزمون های صلاحیت زبان انگلیسی نمره کافی کسب نکرده باشد یا در هیچ آزمونی شرکت نکرده باشد، ملزم به شرکت در آزمون معافیت انگلیسی است.
 • کسانی که در آزمون معافیت انگلیسی مردود می شوند، باید قبل از شروع تحصیلات خود در برنامه آمادگی زبان انگلیسی ثبت نام کنند و سند نمره مورد نیاز را به دانشگاه ارائه دهند.

اگر زبان تدریس رشته ای که انتخاب کرده اید ترکی استانبولی است:

درصورتی که این مدرک را ندارید، دانشگاه یک سال به شما فرصت می دهد که در دوره های آمادگی شرکت کرده و مدرک مورد نیاز را ارائه دهید.

امکانات دانشگاه توپکاپی استانبول

 • کتابخانه
 • آزمایشگاه
 • مراکز تحقیقاتی علمی
 • باشگاه های دانشجویی
 • کافه تریا و سالن های غذاخوری
 • اینترنت
 • سرویس حمل و نقل

پردیس های دانشگاه توپکاپی ترکیه

5 پردیس دانشگاه توپکاپی در 5 شهر ترکیه توزیع شده اند که بهترین ها برای تحصیل در ترکیه هستند و عبارتند از:

 1. شهر زیتین برنو (Zeytinburnu) که پردیس کازل چشمه(Kazlıçeşme) در آن واقع شده است و شامل دانشکده مهندسی، دانشکده اقتصاد، علوم اداری و اجتماعی و موسسه عالی افلاطون است.
 2. پردیس اصلی در شهر بالات در محله الفاتح با طبیعت و چشم انداز زیبای دریا در ساحل شاخ طلایی با بیش از 100 سال قدمت، منطقه گردشگری به حساب می آید. پردیس بالات محل دانشکده معماری، طراحی و هنرهای زیبا است.
 3. شهر شیشلی که شامل محوطه دانشگاه توپکاپی شیشلی است و پردیس دانشکده هنرهای آشپزی است.
 4. شهر ینی بوسنا (Yenibosna) و محوطه دانشگاه توپکاپی ینی بوسنا (Topkapi yenibosna)، مرکز تخصص های دانشگاهی است که بصورت مجازی و آنلاین ارائه می شود.
 5. شهر بشیکتاش که پردیس دانشگاه توپکاپی لونت در آن قرار دارد و پردیس ارائه برنامه های دانشکده علوم ورزشی است.
  هر پردیس که توسط دانشگاه توپکاپی تاسیس شده است به دنبال ایجاد یک محیط آموزشی یکپارچه از نظر کلاس های آموزشی، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی است. همچنین پردیس ها مجهز به آزمایشگاه های علوم بهداشتی، آزمایشگاه های مهندسی و استودیوهای انواع هنرها و همچنین آزمایشگاه های کامپیوتری با جدیدترین تجهیزات هستند.
   دسترسی به پردیس های دانشگاه از طریق اتوبوس های تخصصی ارائه شده توسط دانشگاه انجام می شود که برای رفاه و آسایش دانشجویان تجهیز شده و به صورت کاروانی هر نیم ساعت یکبار تردد می کنند.بدین صورت جابجایی بین ساختمان های پردیس از هر منطقه ای در استانبول اروپایی آسان و قابل دسترسی است.

برنامه تبادل دانشجو دانشگاه توپکاپی ترکیه

این دانشگاه با توجه به سه برنامه معتبر، تبادل دانشجو با سایر دانشگاه ها را امکانپذیر می کند که عبارتند از:

 1. برنامه های اراسموس برای تبادل دانشجو بین دانشگاه های اروپایی که بیش از 600 دانشگاه از ترکیه و اروپا در آن شرکت می کنند و این فرصت تبادل اروپایی شامل تحصیل در دانشگاه به مدت یک یا دو ترم است.
 2.  برنامه مولانا ترکیه که شامل بسیاری از دانشگاه های ترکیه و دانشگاه های کشورهای دیگر می شود.
 3. برنامه فارابی که یکی از محبوب ترین برنامه های تبادل دانشجو بین دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه است.
  برنامه های مبادله ای که در مورد آنها صحبت کردیم به فارغ التحصیلان دانشگاه توپکاپی در استانبول امتیاز می دهد، زیرا در گواهی تحصیلی ذکر شده است که دانشجو در برنامه های تبادل دانشجو با سایر دانشگاه ها شرکت کرده است.

خوابگاه دانشگاه توپکاپی

دانشگاه توپکاپی خوابگاهی مجهز در نزدیکی مراکز مختلف خرید، بیمارستان ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی با فضای زندگی راحت و ایمن در طول شبانه روز برای دانشجویان فراهم کرده است. این دانشگاه ضمن ارائه خدمات اولیه، اتاق ها را مجهز به تخت، دفتر مطالعه و حمام کرده است.

آدرس دانشگاه توپکاپی ترکیه

دانشگاه توپکاپی استانبول یک دانشگاه مدرن است که در قلب ساختار تاریخی شهر قرار دارد. این دانشگاه در منطقه زیتین برنو (Zeytinburnu) در بخش اروپایی استانبول واقع شده و دارای موقعیت حیاتی مرکزی نزدیک به مناطق توریستی است.
 Profesör Muammer Aksoy Caddesi No:10 KazlıÇeşme – Zeytinburnu -İstanbul

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

 یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های ترکیه ، شرکت در دوره های آمادگی یوس در موسسات آموزشی در ایران و در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه های یوس در تبریز ، تهران ، ارومیه و...  برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تهران و تبریزاست. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

تقویم آموزشی دوره آمادگی یوس 2024-2023 موسسه ایرانیان اپلای

خدمات موسسه ایرانیان اپلای در دوره های آمادگی یوس ترکیه عبارتند از :

 1. تدریس کامل مباحث آزمون یوس (صفر تا صد)
 2. ست رایگان کتابها
 3. آموزش زبان ترکی استانبولی تا سطح A2 به صورت رایگان
 4. آزمون های هفتگی (هر جمعه یک آزمون)
 5. آزمون های ماهیانه تحلیلی
 6. 4هفته جمع بندی + 10 آزمون شبیه سازی شده در پایان دوره
 7. امکان شرکت در کلاس یوس در تبریز به صورت حضوری یا آنلاین

 8. ضبط کلاس های آنلاین که به شاگرد امکان مشاهده جلسات تدریس را به دفعات می دهد حتی زمانی که به استاد خود دسترسی ندارد.
 9. تخفیف ویژه هزینه شرکت در دوره های یوس موسسه برای متقاضیان با معدل های بالا
 10. امکان پرداخت اقساطی
ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2024
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 34 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس
دوره یوس آنلاین گروه A31 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس

خبر خوب برای متقاضیانی  که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند!!!

متقاضیان دوره یوس که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند و نگران تداخل ساعت کلاس های یوس با کلاس های مدرسه شان هستند برای شما هم امکان شرکت در کلاس یوس را فراهم کرده ایم.و روزهای آخر هفته (5 شنبه وجمعه) مخصوص شما عزیزان کلاس برگزار می کنیم. پس نگران شرکت در کلاس ها نباشید. 

آیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

کلاس یوس

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه  جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند.

زیرا اغلب به واسطه  تعداد آزمونهایی که برای شرکت کردن انتخاب می کنید و یا فاصله زمانی برگزاری آزمونها ، شما حداقل یک ماه باید در ترکیه جهت آزمونها حضور داشته باشید.

موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون های یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته 
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 
 
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
5/5 (4 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.