کلاس-یوس-در-تبریز

کلاس یوس در تبریز

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

قبل از اینکه نحوه و شرایط کلاس یوس در تبریز در موسسه ایرانیان اپلای را در انتهای این مقاله مشاهده کنید برای اینکه بتوانید آگاهانه تر در آزمون یوس شرکت کنید مطالب بیان شده در این مقاله را دنبال کنید.

آزمون یوس ترکیه یکی از دو آزمون اصلی برای ورود به دانشگاه های ترکیه در مقاطع تحصیلی مختلف و رشته های متنوع تحصیلی است. این آزمون هر ساله  به منظور جذب دانشجویان خارجی برگزار می شود.

محل برگزاری آزمون در کشور ترکیه و بعضا تعدادی از دانشگاه ها در ایران نیز آزمون یوس را برگزار می کنند. البته ثبت نام در این آزمون برای حوزه های موجود در ایران به علت لغو حوزه آزمون به خصوص در سال های اخیر توصیه نمی شود.

اطــلاعیــه مـــهم (1)
 1. با توجه به تغییرات جدیدی که در سال جاری در سیستم آموزشی کشور ترکیه رخ داده است از این پس دانشگاهها موظف به پذیرش داوطلبین از طریق آزمون یوس مرکزی (TR-YÖS) هستند که این آزمون سالانه دو بار برگزار خواهد شد. 
 2. این سیستم در کنار مزایای بسیار زیادی که دارد معایبی نیز به همراه خواهد داشت که مهمترین آنها محدود بودن تعداد آزمون ها است .
 3. تا سال گذشته داوطلبین شانس بیشتری برای آزمون و خطا داشتند ولی از امسال با توجه به سیستم جدید ، داوطلبین مجبور هستند تا قبل از این دو آزمون اصلی به آمادگی حداکثری رسیده و در آزمون اصلی نمره مورد نظر را برای انتخاب رشته ها کسب کنند. 
 4. با توجه به اهمیت این موضوع و برای حل این مشکلات موسسات برتری که در این حوزه فعالیت دارند در یک همکاری مشترک برای ارتقاء سطح آموزشی داوطلبین در نظر دارند با رعایت تمامی استانداردها و با نزدیکترین شباهت به آزمون اصلی، طی سه مرحله آزمون آزمایشی (با نام IR-YÖS) شرایط موفقیت شما را تسهیل نمایند.

 

اطــلاعیــه مـــهم (2)

شروع پذیرش رایگان دانشگاه های ترکیه (2025-2024)

 • پذیرش رایگان دانشگاه باهچه شهیر
 • پذیرش رایگان دانشگاه مدیپول استانبول
 • پذیرش رایگان مدیپول آنکارا
 • پذیرش رایگان دانشگاه ایستینیه
 • پذیرش رایگان دانشگاه آیدین استانبول

موسسه ایرانیان اپلای نماینده رسمی دانشگاه ایستینیه در ایران است و خدمات زیر را به صورت رایگان به متقاضیان ارائه می‌دهد:

 1. اخذ پذیرش
 2. خدمات ترجمه
 3. همراهی و انجام صفر تا صد ثبت نام
اطــلاعیــه مـــهم

طبق مصوبه اخیر (2023) سازمان سنجش ترکیه (YÖK) تمامی پذیرش های دانشگاه های دولتی ترکیه از طریق آزمون TR-YÖS انجام خواهد شد . بنابراین متقاضیان ۲۰۲۳-۲۰۲۴ ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می بایست با شرکت در آزمون ۲۸ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ نسبت به ورود به دانشگاه های ترکیه اقدام نمایند.

برنامه کلاسی دوره آمادگی یوس 2025-2024 موسسه ایرانیان اپلای

ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2025 (TR-YÖS)
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 49 میلیون و 500هزار تومان
44 میلیون و 550 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه A45 میلیون و 500هزار تومان
40 میلیون و950 هزار تومان
2 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس حضوری گروه B49 میلیون و 500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس
دوره یوس آنلاین گروه B45 میلیون و500 هزار تومان23 تیر ماه 1403تماس

علاوه بر تخفیف در نظر گرفته شده برای ثبت نامی های گروه (A)، 10 در صد دیگر هم می توانید در پرداخت به صورت نقدی تخفیف دریافت کنید.  

ساعت و روز برگزاری:

 • روزهای شنبه الی سه شنبه ساعت 15 الی 18:30 دو جلسه 90 دقیقه ای
 • روز چهارشنبه دو جلسه رفع اشکال و جمع بندی هفتگی از ساعت 15 الی 18:30
 • روز پنج شنبه آزمون هفتگی 

با توجه به اینکه اکثر اساتید برجسته یوس  در تبریز حضور دارند، جلسات حضوری در شعبه تبریز برگزار می شود، تفاوت برگزاری دوره های آنلاین و حضوری در مجموعه ایرانیان اپلای برگزاری همزمان جلسات حضوری و آنلاین به جهت رفع تبعیض و یکسان بودن کیفیت تدریس است. 

در صورت تمایل به شرکت در دوره به صورت حضوری ، امکان رزرو خوابگاه یا اجاره خانه در شهر تبریز در نزدیکی موسسه  فراهم است.

آزمون یوس برای چه رشته هایی است؟ 

شرکت در این آزمون به دانش آموزان خارجی این امکان را می دهد تا در رشته های مختلف از جمله :

 1.  پزشکی
 2.  داروسازی
 3. دندانپزشکی
 4. مهندسی، حقوق، هنرهای زیبا و بسیاری از رشته های پرطرفدار دانشگاه های ترکیه درس بخوانند و وارد بازار کار شوند.

آزمون یوس شامل چه درس هایی می شود؟

آزمون یوس شامل چه درس هایی می شود؟

آزمون یوس شامل:

 1. سوالات ریاضی
 2. سوالات هندسه
 3. سوالات هوش

تعداد سوالات آزمون معمولا 80 سوال است (40 سوال ریاضی، 40 سوال هوش،8 سوال هندسه). برای آشنایی با نوع سوالات می توانید نمونه سوالات آزمون یوس ترکیه را دانلود کنید و با سوالات آشنا شوید. 

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های ترکیه ، شرکت در دوره های حضوری یوس و یا کلاس آنلاین یوس در موسسه یوس در تبریز،تهران،... ویا در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه‌های یوس ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تبریز و تهران است. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

تحصیل در دیگر کشورها

آیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه  جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

کلاس یوس در تبریز

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند. موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته 
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 

شانس قبولی در آزمون یوس چقدر است ؟

نمی‌توان به طور قطع سخن از سطح آزمون یوس ترکیه زد سختی یا آسان بودن آزمون به متقاضی‌ها بستگی دارد به این که سوالات را چگونه ارزیابی می‌کنند برای عده ای بسیار سخت و برای افرادی دیگر آزمون آسان خواهد بود برخی از افراد آزمون یوس را یکی از آزمون های سخت عنوان می کنند اما در واقعیت اینطور نیست و شما شانس بالایی برای قبولی در این آزمون دارید.

شاید ذکر این نکته مهم باشد که یوس، استانداردترین آزمونی است که در سطح کشور ترکیه برگزار می‌شود و این موضوع می تواند برای کسانی که آمادگی کافی دارند، امیدوار کننده باشد.

از نظر آماری نیز، شانس قبولی در آزمون یوس برای متقاضیان ایرانی حتی با معدل متوسط دبیرستان بالاست.

نمره قبولی آزمون یوس چند است؟

نمره قبولی آزمون یوس

نمره آزمون یوس که شما باید کسب کنید با توجه به دانشگاه و رشته انتخابی نیز متفاوت است. عموما برای قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه در رشته های پزشکی که رقابت بالایی بین دانشجویان وجود دراد، حداقل نمره قبولی بالای 90 است. این در حالی است که برای رشته های مهندسی نمرات بالای 80 نیز کفایت می کند.

بسیاری از دانشگاه ها شرط اقدام برای ثبت نام و شروع روند اخذ پذیرش تحصیلی را نمره 40 در نظر گرفته اند. در کل دانشگاه ها بر اساس آخرین نمرات تراز شده دانشجویان اقدام به پذیرش تحصیلی می کنند و این نمرات می تواند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر بسیار متفاوت باشد.

در حالت کلی، دانشگاه های معتبرتر و به خصوص دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و دانشگاهای مورد تایید وزارت علوم در ترکیه ایران ، شرایط رقابتی بسیار سخت تری را دارند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می شود که تلاش خود را برای به دست آوردن نمرات بالاتر از 95 بیشتر کنید. 

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در ترکیه را دارید و نیاز به اطلاعاتی در زمینه دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران که رشته دندان پزشکی را ارائه می دهند، بورسیه دندانپزشکی ،شهریه و...  دارید به مقاله ای که در این زمینه برای شما تهیه شده مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون یوس

مدارک مورد نیاز ثبت نام یوس

داشتن دیپلم یکی از شروط اصلی برای شرکت در این آزمون است. در این میان کسانی که در حال تحصیل در آخرین سال دبیرستان هستند نیز می توانند در آزمون یوس شرکت کنند.

 برای شرکت در آزمون مدارک زیر مورد نیاز است :

 1. ارائه مدارک تحصیلی دبیرستانی
 2. پاسپورت یا گذرنامه با اعتبار کافی
 3. عکس 3*4 جدید
 4. فرم پر شده ثبت نام یوس
 5. فیش واریزی هزینه آزمون

برای شرکت در آزمون باید به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشم؟

 1. انتخاب زبان آزمون یوس به شما بستگی دارد ، آزمون در زبانهای مختلفی مانند انگلیسی ، ترکی استانبولی ، روسی ، و... برگزار می شود .
 2. موسسه ایرانیان اپلای در کلاس های آزمون یوس در تبریز خود زبان ترکی استانبولی را رایگان آموزش می دهد.
 3. زبان تحصیل شما بستگی به رشته ای دارد که انتخاب می کنید اکثر رشته ها به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ارائه می شوند و در برخی رشته ها زبان تحصیل  انگلیسی _ ترکی استانبولی است.
 4. در صورتی که به زبان رشته تحصیلی که انتخاب می کنید تسلط ندارید دانشگاه معمولا یک سال به شما فرصت میدهد که در آن زبان تسلط پیدا کنید و معمولا خودشان دوره های آموزشی برگزار می کنند.

نکات مهم در زمینه آزمون یوس

اگر علاقمند به شرکت در آزمون یوس هستید، به این نکات نیز توجه داشته باشید:

 1. آزمون یوس، شرط سنی ندارد ولی بهتر است سن شما بالاتر از 18 سال و فارغ التحصیل دبیرستان یا دانش آموز سال آخر دبیرستان باشید.
 2. مدت اعتبار آزمون یوس1 سال است و شما با در دست داشتن نمره آزمون یوس 1 سال برای انتخاب رشته در دانشگاه فرصت دارید. در صورت گذشتن بیشتر1 سال، مجبور به شرکت دوباره در این آزمون هستید.
 3. محدودیتی برای شرکت در آزمون های یوس از نظر دفعات شرکت وجود ندارد و شما می توانید در هر دو آزمون آبان و اردیبهشت ماه شرکت کنید.
 4. این آزمون به صورت حضوری و یا آنلاین در شهرهای مختلف ایران نیز برگزار می شود و شما می توانید در شهر خود یا نزدیک ترین شهری که آزمون برگزار می شود، تقاضای شرکت نمایید.
 5. مهارت در زبان ترکی استانبولی اهمیت بالایی ندارد و برخی از دانشگاه ها اقدام به برگزاری بخش ریاضی، هندسه و هوش آزمون به زبان فارسی هم می کنند.
 6.  آزمون یوس تقریبا برای تمام رشته های دانشگاهی  برگزار می شود. 

تور یوس ترکیه

امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
4.125/5 (16 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
لعیا محبی
سلام وقت به خیر .من زبان ترکی استانبولی در حد کم بلدم برای شرکت در دوره و دانشگاه باید کامل یاد بگیرم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

درود.برای شرکت در دوره های یوس نیازی به تسلط به زبان ترکی استانبولی ندارید در مجموعه ما تا سطح A2 آموزش خواهید دید ضمن اینکه آزمون به زبان انگلیسی هم برگزار می شود.اما برای دانشگاه بعد از دریافت پذیرش فرصت دارید که مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه بدید.البته مدرک زبان مورد نیاز بستگی به زبان رشته ای که انتخاب می کنید هم دارد.

رویا مقدم
سلام من زبان و ریاضیم خوبه برای پذیرش یوس شرکت کنم بهتر هست یا SAT؟شنیدم شانس موفقیت با sat بیشتر هست.
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام.این موضوع بستگی به شرایط شما و دانشگاه مد نظر شمادارد برای راهنمایی بیشتر و بررسی شرایط خود با کارشناس مجموعه تماس بگیرید.

مونا جعفری
سلام برای ورود به دانشگاه های ترکیه حتما باید کلاس یوس شرکت کنیم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام و درود.خیر برای ورود به دانشگاه های خصوصی ترکیه و تعدادی از دانشگاه های دولتی می توانید از طریق آزمون SAT و یا شرط معدل اقدا کنید .مانند دانشگاه دوکوز ایلول و یا دانشگاه حاجت تپه.جهت اطلاع از شرایط کامل با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

زهرا معینی
سلام . من میخوام کلاس های حضوری تبریز شرکت کنم .شرایطی برای خوابگاه دارید یا خودمون باید خونه اجاره کنیم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام وقت به خیر. بله شرایط خوابگاه برای عزیزانی که از شهرهای دیگر کلاس های یوس تبریز را می خواهند شرکت کنند فراهم شده است. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه با شماره 09358357332 در ارتباط باشید.

فاطمه
سلام من امسال پایه 12هم هستم میتونم کلاس های یوس شرکت کنم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام و درود. بله بهترین زمان برای شرکت در کلاس های یوس همین پایه 12 ام هست. 

محمد شعبانپور
سلام ببخشیدکلاس یوس ثبت نام بکنیم شانس قبولی ورودی دانشگاه آنکارا ترکیه داریم؟
پاسخ موسسه ایرانیان اپلای پاسخ موسسه ایرانیان اپلای :

سلام وقت به خیر .هم از طریق آزمون یوس و هم از طریق آزمون SAT شانس قبولی برای ورود به دانشگاه های آنکارا ترکیه دارید ولی فاکتورهایی مانند معدل و سن نیز دخیل هستند.

سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.