معرفی-دانشگاه--بیکوز-استانبول--و-شهریه-(2024-2023)

معرفی دانشگاه بیکوز استانبول و شهریه (2024-2023)

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

دانشگاه بیکوز استانبول یکی از دانشگاه های مدرن و خصوصی ترکیه است که در سال 2008 توسط مدرسه لجستیک حرفه ای بیکوز در محیط شهری کلان شهر بزرگ استانبول تاسیس شد و به طور رسمی در سال 2016 راه اندازی شد.

اکنون این دانشگاه با ساختاری قوی به‌عنوان یک دانشگاه نسل جدید بین‌المللی و کیفیت‌محور شناخته می شود.این دانشگاه رشته‌های مختلف تحصیلی را ارائه می‌دهد که منجر به دریافت مدارک رسمی آموزش عالی، از جمله مدرک دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس در چندین زمینه تحصیلی می‌شوند.

رنکینگ دانشگاه بیکوز استانبول

دانشگاه بیکوز یک دانشگاه تازه تاسیس در ترکیه است که به توسعه برنامه های آموزشی خود در جهت گسترش جهانی ادامه می دهد و تنها چند سال پس از تاسیس توانسته جایگاه جهانی قابل قبولی را کسب کند.
اگرچه این دانشگاه جزو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیست اما توانسته است جایگاه محلی خود را با تمرکز بر آموزش و نوسازی فنی حفظ کرده و به یکی از 200 دانشگاه برتر ترکیه تبدیل شده است.
طبق گزارش سایت EduRank رتبه بندی دانشگاه بیکوز در سال 2023 به شرح زیر است:

 • رتبه بندی جهانی 9769 از 14131
 • رتبه بندی آسیایی 3869 از 5830
 • رتبه بندی در ترکیه 162 از 175
 • رتبه بندی در استانبول 47 از 52

پذیرش دانشگاه های ترکیه

مزایای تحصیل در دانشگاه بیکوز

 • دانشگاه بیکوز ترکیه توسط YÖK ( شورای آموزش عالی) به رسمیت شناخته شده است.
 • این دانشگاه بر تجربه عملی تاکید دارد و به دانشجویان امکان تجربه کاری حرفه ای را می دهد.
 • وجود کتابخانه ای عظیم در دانشگاه که حاوی مهم ترین مراجع در زمینه های ادبیات، حقوق، هنر، بهداشت و فناوری است.
 • مدل آموزشی منحصر به فرد
 • زیرساخت قوی علمی
 • کیفیت بالای برنامه های آموزشی و شایستگی اساتید مشهور
 • آموزش، مشاوره و پشتیبانی شخصی
 •  برخورداری از امکانات آموزشی، آزمایشگاه ها و موسسات پیشرفته
 • شهریه ها و قیمت های بسیار مناسب
 •  دانشجویان باید تحت عنوان کارآموزی حداقل یک ترم را در یک محل کار مرتبط با رشته خود بگذرانند.
 • این دانشگاه از جمله دانشگاه های خصوصی استانبول است که دارای یک مدرسه مقدماتی زبان است که دانشجویان می توانند در آن دوره های ترکی استانبولی یا انگلیسی را بگذرانند.
 • در دانشگاه بیکوز امکانات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک از جمله کتابخانه، امکانات ورزشی، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های تبادل، دوره های آنلاین و فرصت های آموزش از راه دور و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می دهد.

دانشکده های دانشگاه بیکوز استانبول

دانشگاه بیکوز شامل 4 دانشکده، یک موسسه تحصیلات تکمیلی، دو مدرسه و دو آموزشگاه فنی حرفه ای به شرح زیر است:

 1. دانشکده علوم بازرگانی و اداری
 2. دانشکده هنر و طراحی
 3. دانشکده علوم اجتماعی
 4. دانشکده فنی و مهندسی و معماری

مدارس : مدرسه هوانوردی کشوری، مدرسه زبانهای خارجی
آموزشگاه های حرفه ای: هنرستان فنی حرفه ای، آموزشگاه فنی و حرفه ای بیکوز لجستیک

رشته های دانشگاه بیکوز ترکیه

اقتصاد و دارایی، مدیریت لجستیک، تجارت بین الملل و امور مالی، هوش مصنوعی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی برق و الکترونیک، معماری ، مهندسی صنایع، هنرهای تجسمی و طراحی ارتباطات بصری، سیاست جهانی و روابط بین الملل، MBA، تجارت بین المللی و لجستیک، روانشناسی، روانشناسی کار و سازمانی، بازاریابی استراتژیک و مدیریت برند، ارتباطات و طراحی، طراحی بازی دیجیتال، طراحی گرافیک، معماری داخلی و طراحی محیطی، روابط عمومی و تبلیغات، غذا و آشپزی، کارتون و انیمیشن، رادیو، تلویزیون و سینما، علوم سیاسی و روابط بین الملل، جامعه شناسی

شرایط پذیرش دانشگاه بیکوز استانبول

جهت پذیرش در دانشگاه بیکوز به دو روش می توان اقدام کرد:

📍 نکته قابل توجه این است که داشتن حداقل های مورد نیاز دانشگاه بیکوز استانبول ، پذیرش شما را با توجه به رقابت بسیاری که بین متقاضیان وجود دارد تضمین نمی کند.

📍 اقدام  به دریافت پذیرش از طریق موسساتی که تجربه دریافت پذیرش از دانشگاه های ترکیه را دارند پروسه پذیرش را برای شما راحتتر و تضمین می کند .

📍 موسسه ایرانیان اپلای با سالها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی ترکیه و پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه به عنوان نماینده دانشگاه های ترکیه ، صفر تا 100 دریافت پذیرش را با شما همراه خواهد بود.

مشاوره تحصیل در ترکیه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه بیکوز

 • کپی پاسپورت
 • عکس شناسایی
 • کپی مدرک (دیپلم - لیسانس)
 • در صورتی که دبیرستان را به پایان نرسانده اید، گواهی ترم آخر، باید ترجمه و تایید شده باشد.
 • کپی ریز نمرات دبیرستان
 • کپی ریز نمرات لیسانس
 • مدرک زبان انگلیسی و زبان ترکی استانبولی (در صورت وجود)
 • نتایج آزمون YOS و SAT (در صورت وجود)
 • مدارک و گواهی های اضافی ممکن است شما را واجد تخفیف در هزینه های تحصیلی کند. در صورت وجود، ارائه آنها ترجیح داده می شود.
  تمامی مدارک باید ترجمه و تایید شده به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی باشد.

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز

 •  تافل: حداقل نمره 72
 •  PTE آکادمیک : حداقل نمره55
 • CAE: نمره  C

مقالات پیشنهادی

شهریه دانشگاه بیکوز استانبول (کارشناسی 2024-2023)

هزینه تحصیل در دانشگاه بیکوز نسبت به سایر دانشگاه های ترکیه و دانشگاه های غیرترک متوسط است. هزینه های تحصیل در دانشگاه با توجه به رشته و زبان تحصیلی که انتخاب می کنید متفاوت است . هزینه های اعلام شده برای شهریه دانشگاه های ترکیه (خصوصی و دولتی) به صورت سالانه دریافت می شوند.

شهریه ( 2024-2023)
ردیفرشتهزبان رشتهشهریه 
1ارتباطات و طراحیترکی استانبولی3000 دلار
2مهندسی مدیریتانگلیسی3600 دلار
3مدیریت هوانوردیانگلیسی3600 دلار
4علوم سیاسی و روابط بین الملل انگلیسی3600 دلار
5روانشناسی    ترکی استانبولی3000 دلار
6مهندسی نرم افزارترکی استانبولی3600 دلار
7معماری    ترکی استانبولی3000 دلار
8مهندسی کامپیوترانگلیسی3600 دلار
9رادیو، تلویزیون و سینما ترکی استانبولی3000 دلار
10کارتون و انیمیشنترکی استانبولی3000 دلار
11غذا و هنر آشپزیترکی استانبولی3000 دلار
12روابط عمومی و تبلیغاتترکی استانبولی3000 دلار
13معماری داخلی و طراحی محیطیترکی استانبولی3000 دلار
14طراحی گرافیکترکی استانبولی3000 دلار
15طراحی بازی دیجیتالترکی استانبولی3000 دلار
16مدیریت لجستیکانگلیسی3600 دلار
17تجارت بین الملل و امور مالیانگلیسی3600 دلار
18مدیریت کسب و کارترکی استانبولی3000 دلار
19مدیریت کسب و کارانگلیسی3600

زبان تدریس دانشگاه بیکوز استانبول

دانشگاه بیکوز طیف وسیعی از رشته ها را به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی ارائه می دهد. در این دانشگاه آموزش تمامی رشته های دانشگاهی علاوه بر زبان ترکی استانبولی، به زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی آموزش، انجام می شود.

امکانات دانشگاه بیکوز ترکیه

 • کتابخانه
 • آزمایشگاه
 • مراکر تحقیقاتی
 • امکانات ورزشی (زمین فوتبال، بسکتبال، والیبال و استخر)
 • باشگاه‌های دانشجویی
 • سالن کنفرانس‌
 • نمایشگاه‌ها

پردیس های دانشگاه بیکوز

 2 پردیس در این دانشگاه وجود دارد، یکی در کاواجیک -بیکوز و دیگری پردیس چوبوکلو.
تحصیلات در پردیس بیکوز کاواجیک استانبول به طور خاص برای آموزش با محیطی امن و زیرساخت های مدرن طراحی شده است. همچنین مطابق با زندگی علمی و اجتماعی دانشجویان، تمام امکانات از جمله کتابخانه ها، آزمایشگاه ها و کارگاه ها در دسترس است.

از طرفی فعالیت‌های باشگاه‌های دانشجویی، کنفرانس‌ها، کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها، مصاحبه‌ها و سایر فعالیت‌ها باعث ایجاد فضای فرهنگی، هنری و سرگرمی غنی در این دانشگاه می‌شود.
پردیس کاواجیک شامل: دانشکده بازرگانی و اداری ، دانشکده علوم اجتماعی و انسانی، دانشکده هوانوردی کشوری، دانشکده فنی لجستیک، و موسسه برنامه های تحصیلات تکمیلی است.
پردیس چوبوکلو شامل آموزشکده های حرفه ای، به جز دانشکده هنرهای آشپزی است.
 پردیس دانشگاه بیکوز در سال های آینده به پردیس محمود شفق پاشا منتقل می شود.  محوطه پردیس انتخاب شده از میان بسیاری از پروژه های معماری، تمامی نیازهای دانشجویان را با آزمایشگاه، مناطق فرهنگی-اجتماعی، مراکز ورزشی، کتابخانه و خوابگاه برآورده می کند.
پردیس جدید در روستای محمود شفق پاشا، که به عنوان مروارید بسفر توصیف می شود، محیطی منحصر به فرد را برای مطالعه و انجام فعالیت های مختلف برای دانشجویان فراهم می کند.

برنامه تبادل دانشجو دانشگاه بیکوز ترکیه   

یکی از مزیت های دانشگاه بیکوز امکان تبادل دانشجو برای دانشجویان خود در کشورهای مختلف اروپایی و تحصیل یک ترم یا یک سال تحصیلی در قوی ترین دانشگاه های اروپایی است. این دانشگاه همچنین عضو شبکه دانشجویی بین المللی اراسموس است که به دانشجویان دانشگاه های عضو در بیش از 400 دانشگاه بین المللی در اروپا و آمریکا کمک می کند تا بین یکدیگر تبادل نظر کنند.
این دانشگاه یکی از اعضای برنامه تبادل دانشجویی اراسموس است و با برنامه های تبادل بین المللی و توافقات دوجانبه، فرصت های تحصیل در خارج از کشور را به دانشجویان خود ارائه می دهد و همچنین فرصت کارآموزی در خارج از کشور، تکمیل مدرک و مدرک مشترک را فراهم می کند.

خوابگاه دانشگاه بیکوز

دانشگاه بیکوز برای اسکان دانشجویان با اقامتگاه های خصوصی در محله بیکوز طبق قوانین و خدمات خاص به توافق رسیده است و مسکن مدرن دانشجویی مجهز به بهترین و متمایزترین خدمات دانشجویی را ارائه می دهد.

آدرس دانشگاه بیکوز استانبول کجاست؟

دانشگاه بیکوز در سمت آسیایی استانبول و در منطقه بیکوز که یکی از قدیمی ترین و زیباترین مکان های استانبول است، واقع شده است.
Orhan Veli Kanık Caddesi No:114, 34810 Kavacık-Beykoz/İstanbul

چگونه برای آزمون یوس دانشگاه های ترکیه آماده شوید؟

 یکی از راه های آمادگی برای شرکت در آزمون یوس دانشگاه های ترکیه ، شرکت در دوره های آمادگی یوس در موسسات آموزشی در ایران و در ترکیه است.

شرکت در دوره های آمادگی آموزشگاه‌های یوس ترکیه  برای دانشجویان بین‌المللی که قصد شرکت در این آزمون را دارند، مزایا و فواید زیر را می‌تواند به همراه داشته باشد:

 1. آشنایی با ساختار آزمون : آموزشگاه‌های یوس با ارائه دروس و مطالب مرتبط با ساختار آزمون یوس، به دانشجویان کمک می‌کنند تا با ساختار و نوع سوالات آزمون آشنا شوند. این موضوع می‌تواند به بهبود عملکرد و افزایش شانس موفقیت در آزمون کمک کند.
 2. تمرین و تست‌های عملی : در آموزشگاه‌ها، دانشجویان می‌توانند تمرین‌ها و تست‌های عملی مرتبط با دروس یوس را انجام داده و همچنین از بررسی نمونه‌ سوالات و تست‌های سال های گذشته برای آشنایی با نوع سوالات و تمرین کردن بهره مند شوند.
 3. تدریس توسط اساتید مجرب : آموزشگاه‌های یوس به دانشجویان خدمات تدریس توسط اساتید مجرب و متخصص در زمینه آموزش یوس ارائه می‌دهند. این اساتید با تجربه‌های آموزشی خود می‌توانند دانشجویان را در بهبود تکنیک‌ها و روش‌های حل سوالات یوس هدایت کرده و بهبود عملکرد آن‌ها را تسهیل کنند.
 4. مشاوره و راهنمایی : آموزشگاه‌های یوس معمولاً خدمات مشاوره و راهنمایی برای دانشجویان خود در ارتباط با فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و مدیریت موفقیت در آزمون یوس ارائه می‌دهند. این خدمات می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از منابع مناسب، بهترین استراتژی برای شرکت در آزمون را انتخاب کنند.
 5. ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس : شرکت در دوره‌های آموزشی یوس در آموزشگاه‌ها می‌تواند انگیزه و اعتماد به نفس متقاضیان را افزایش دهد. با ارتقاء دانش و مهارت‌های لازم برای موفقیت در آزمون، دانشجویان به خود اعتماد بیشتری پیدا کرده و انگیزه برای پیگیری رویاهای تحصیلی خود را داشته باشند.

یکی از آموزشگاه های موفق و برتر در زمینه آموزش دوره های یوس ترکیه ، موسسه ایرانیان اپلای با بیش از 15 سال سابقه تدریس در دوره های یوس ، SAT و IMAT و همچنین دریافت پذیرش دانشگاه های ترکیه در دو شعبه تهران و تهران است. باهم نگاهی به تقویم آموزشی و مزایای شرکت در این دوره بیندازیم.

تقویم آموزشی دوره آمادگی یوس 2024-2023 موسسه ایرانیان اپلای

خدمات موسسه ایرانیان اپلای در دوره های آمادگی یوس ترکیه عبارتند از :

 1. تدریس کامل مباحث آزمون یوس (صفر تا صد)
 2. ست رایگان کتابها
 3. آموزش زبان ترکی استانبولی تا سطح A2 به صورت رایگان
 4. آزمون های هفتگی (هر جمعه یک آزمون)
 5. آزمون های ماهیانه تحلیلی
 6. 4هفته جمع بندی + 10 آزمون شبیه سازی شده در پایان دوره
 7. امکان شرکت در کلاس ها به صورت حضوری یا آنلاین
 8. ضبط کلاس های آنلاین که به شاگرد امکان مشاهده جلسات تدریس را به دفعات می دهد حتی زمانی که به استاد خود دسترسی ندارد.
 9. تخفیف ویژه هزینه شرکت در دوره های یوس موسسه برای متقاضیان با معدل های بالا
 10. امکان پرداخت اقساطی
ثبت نام دوره آمادگی یوس ترکیه 2024
دورهشهریهتاریخ شروعوضعیت
 دوره یوس حضوری گروه A 34 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس
دوره یوس آنلاین گروه A31 میلیون و 900 هزار تومان22 تیر ماه 1402تماس

خبر خوب برای متقاضیانی  که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند!!!

متقاضیان دوره یوس که سال یازدهم  و دوازدهم دبیرستان هستند و نگران تداخل ساعت کلاس های یوس با کلاس های مدرسه شان هستند برای شما هم امکان شرکت در کلاس یوس را فراهم کرده ایم.و روزهای آخر هفته (5 شنبه وجمعه) مخصوص شما عزیزان کلاس برگزار می کنیم. پس نگران شرکت در کلاس ها نباشید. 

آیا دوره‌های یوس موسسه ایرانیان اپلای، انتخابی هوشمندانه برای آینده‌ی شماست؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال گزینه هایی وجود دارد :

همراهی اساتید ترک زبان برای یادگیری موثر 

همراهی اساتید ترک زبان در موسسه ما، به شما این امکان را می‌دهد تا با یک تدریس تخصصی و حرفه‌ای خود را برای آزمون یوس کاملا آماده کنید.

اساتید ما با بهره‌گیری از روش‌های مدرن آموزشی و با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تدریس و آماده کردن شاگردان برای شرکت در آزمون یوس ، به شما کمک می‌کنند تا بهترین عملکرد را در آزمون یوس داشته باشید.

 • دوره های یوس مجموعه ایرانیان اپلای زیر نظراساتید ترک زبان تهیه و نظارت می شود.
 • این اساتید تجربه  سال ها تدریس در زمینه دروس مرتبط با آزمون یوس در برترین موسسات یوس ترکیه را دارند.
 • همچنین اساتید ترک زبان موسسه ایرانیان اپلای نویسنده کتابهای یوس هستند که این خود نشان از تسلط و تخصص این اساتید درآموزش مباحث و تهیه دوره آموزشی مناسب و حرفه ای برای متقاضیان یوس مجموعه است.

کلاس یوس

حضور پشتیبان ویژه درسی دوره های یوس 

یکی دیگر از ویژگی های دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای پشتیبان ویژه درسی با هدف افزایش سطح کیفی آموزش متقاضیان است وظایف پشتیبان درسی موسسه چیست؟

 1. ارائه برنامه درسی منحصر به فرد و برنامه ریزی برای شاگرد با رعایت بودجه بندی منابع در طول هفته و ماه
 2. ارائه گزارش به اولیای شاگرد در خصوص عملکرد فعالیت شاگرد در جلسات آموزشی
 3. بررسی نقاط ضعف و قوت شاگردان با اساتید دوره و ارائه بازخورد و گزارش دقیق و مستمر به شاگردان و اولیای آنها
 4. تقسیم بندی شاگردان به گروه های در حال پیشرفت، خنثی و در حال پسرفت و همچنین ترغیب، تشویق، مشاوره فرد به فرد، هشدار و گزارش وضعیت هر گروه به والدین
 5. برگزاری جلسات دوره ای حضوری با والدین به منظور ارائه گزارش وهم فکری با یکدیگر جهت بهبود پیشرفت دوره آموز

اغلب والدین نگران این هستند که آیا کلاسی که فرزندشان شرکت می کند مفید است و یا اینکه وضعیت و روند پیشرفت فرزندشان در طول دوره آموزش چگونه است؟

موسسه ایرانیان اپلای این نگرانی را با حضور پشتیبان ویژه درسی حل کرده است و با گزارش هایی که پشتیبان برای شما ارسال می کند در جریان روند پیشرفت فرزند تان قرار خواهید گرفت. 

مشاوره تخصصی انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه

بسیاری از موسسات آموزشی یوس فقط به ارائه دوره آموزشی اکتفا می کنند در حالی که آموزش بخشی از فرایند و یا شرایط ورود شما به دانشگاه های ترکیه است.

شما علاوه بر آموزش نیاز به مشاوره تخصصی جهت آشنایی با دانشگاه ها ، رشته ها و ظرفیت های پذیرش هر دانشگاه  جهت انتخاب صحیح دانشگاه با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دارید.

مشاوره حرفه‌ای و تخصصی در ایرانیان اپلای برای انتخاب رشته و دانشگاه ترکیه، یکی از ویژگی‌های برجسته ماست. تیم مشاوران ما با داشتن اطلاعات کامل و به‌روز درباره رشته‌ها و دانشگاه‌های معتبر ترکیه، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم را برای آینده تحصیلی‌تان بگیرید.

برگزاری تور آموزشی یوس در ترکیه 

بسیاری از شاگردان و پدر و مادرها بعد از ثبت نام فرزندشان در کلاس یوس موسسات دغدغه چگونگی حضور فرزندشان در ترکیه و شرکت در آزمون های یوس را دارند.

زیرا اغلب به واسطه  تعداد آزمونهایی که برای شرکت کردن انتخاب می کنید و یا فاصله زمانی برگزاری آزمونها ، شما حداقل یک ماه باید در ترکیه جهت آزمونها حضور داشته باشید.

موسسه ایرانیان اپلای در این زمینه نیز مثل سال های گذشته همراه شما خواهد بود و تمام موارد مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد.

خدمات تور آموزشی یوس در ترکیه موسسه ایرانیان اپلای شامل :

 • ثبت نام در آزمون های یوس دانشگاه ها
 • ترانسفر فرودگاهی و اقامت در هتل
 • همراهی شما در روز آزمون و رفتن به مراکز آزمون
 • برگزاری 10 آزمون شبیه سازی شده و تحلیل نکته به نکته
 • بیمه نامه مسافرتی
 • مشاوره انتخاب رشته دانشگاه های ترکیه 
 
امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
3.5/5 (4 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.