تحصیل-روانشناسی-در-ترکیه

تحصیل روانشناسی در ترکیه

در این مقاله چه خواهید خواند... [ نمایش سر فصل ها ... ]

برای تحصیل روانشناسی در ترکیه آشنایی با این رشته و شرایط پذیرش در دانشگاه ها هم چنین آشنایی با بهترین دانشگاههای روانشناسی و شهریه دانشگاه ها برای گرفتن یک تصمیم صحیح بسیار حائز اهمیت است.

کشور ترکیه سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری را از سراسر جهان جذب می کند. یکی از رشته های پر طرفداری که متقاضیان برای دریافت پذیرش  و تحصیل در ان با هم به رقابت می پردازند رشته روانشناسی است.

معرفی رشته روانشناسی در ترکیه

روانشناسی یک علم پایه است که هدف آن تبیین و ارزیابی رفتارها، فرآیندهای ذهنی و زندگی عاطفی افراد با استفاده از روش های علمی است .  

زیرشاخه های رشته روانشناسی  در ترکیه کدامند؟

روانشناسان فارغ التحصیل گروه های روانشناسی دانشکده های علوم و ادبیات دانشگاه ها هستند.رشته های فرعی بسیاری از روانشناسی وجود دارد که به موازات پیشرفت های علمی افزایش یافته است. برخی از اینها عبارتند از روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی تجربی، روانشناسی شناختی، روانشناسی رشد، روانشناسی سلامت، روانشناسی صنعتی و سازمانی.

 آیا وقتی از گروه روانشناسی فارغ التحصیل شدم روانشناس بالینی خواهم شد؟

خیر فارغ التحصیلان چهار ساله تحصیل روانشناسی در ترکیه با عنوان روانشناس فارغ التحصیل می شوند. مانند سایر رشته‌های فرعی، دانشجویانی که می‌خواهند در روان‌شناسی بالینی تخصص داشته باشند، می‌توانند برای دوره‌های کارشناسی ارشد درخواست دهند و مدرک تخصصی در این زمینه دریافت کنند.

 برای اینکه در روانشناسی بالینی متخصص باشید و درخواست های لازم را انجام دهید، لازم است پس از گذراندن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا مدرک دکترا در روانشناسی بالینی بگیرید.

آموزش روانشناسی شامل چه مواردی است؟

دوره های آموزشی روانشناسی در مقطع کارشناسی با هدف کسب دانش و مهارت برای تحقیقات علمی پایه (آمار، روش تحقیق و غیره)، دروس اجباری (روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی، روانسنجی، روانشناسی رشد و غیره)، دروس کاربردی (روانشناسی صنعتی، ترافیک) روانشناسی و غیره) شامل ارزیابی عصب روانشناختی، آزمون های روانشناختی کاربردی، تکنیک های مشاهده و مصاحبه، و غیره) و دروس انتخابی (روانشناسی بین فرهنگی، ازدواج و خانواده، نوجوانی، روانشناسی تکاملی، جنسیت انسانی، روانشناسی قانونی، و غیره).

علاوه بر این، یک دوره کارآموزی اجباری نیز وجود دارد. تحصیل در رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی باید به عنوان یک سطح پیش حرفه ای در نظر گرفته شود. از سوی دیگر، متخصصان با تحصیلات لیسانس روانشناسی می توانند در بسیاری از زمینه ها که نیازی به تخصص ندارند، فعالیت کنند.

شرایط و نحوه پذیرش در رشته روانشناسی در ترکیه

پذیرش روانشناسی در دانشگاههای ترکیه

تحصیل در رشته روانشناسی در ترکیه با YÖS

برای تحصیل در ترکیه از سال 2011 آزمون YÖS یک گزینه برای متقاضیانی است که می خواهند در این کشور تحصیل کنند. این آزمون توسط ÖSYM سازماندهی شده است، و  به  زبانهای ترکی استانبولی ، روسی ، عربی و...  برگزار می شود، و شامل دروس ریاضی ، هوش و هندسه است .

روانشناسی در ترکیه با SAT

دانش‌آموزان در سال‌های اخیر نام SAT را زیاد می‌شنوند. دلیل محبوبیت این آزمون این است که توسط بسیاری از دانشگاههای ترکیه پذیرفته شده است این آزمون توسط کالج بورد امریکا سالانه 5 مرتبه برگزارمی گردد و شامل دو بخش درک مطلب و ریاضیات در دو بخش 800 نمره ای است.

📍 موسسه ایرانیان اپلای با سالها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی ترکیه و پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه و دانشگاه های دولتی ترکیه به عنوان نماینده دانشگاه های ترکیه ، صفر تا 100 دریافت پذیرش را با شما همراه خواهد بود.

پذیرش دانشگاه آلتین باش

زبان تحصیل روانشناسی در ترکیه

تحصیل در دانشگاه های ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی است . انتخاب زبان تحصیل به شما و دانشگاهی که انتخاب می کنید بستگی دارد .دانشگاه ها برای تحصیل زبان انگلیسی به نمرات   تافل و یا پی تی ای نیاز دارند . و برای تحصیل به زبان ترکی استانبولی دانشگاه سطحی از زبان ترکی استانبولی را اعلام می کند .

 برای کسانی که به هیچکدام از این دو زبان تسلط ندارن جای هیچ نگرانی وجود ندارد به این دلیل که دانشگاه ها معمولا یکسال اول بعد از پذیرش شما در دانشگاه را به آموزش زبان ترکی استانبولی یا انگلیسی اختصاص می دهند.

 

مطـالعـه کـنید:  تحصیل پزشکی در روسیه

لیست بهترین دانشگاه های تحصیل روانشناسی در ترکیه

تحصیل روانشناسی در ترکیه

لیستی که ما از بهترین دانشگاه ها معرفی می کنیم لزوماً به معنای بد بودن سایر دانشگاه ها نیست. دانشگاه ها ممکن است هر از گاهی از یکدیگر پیشی بگیرند.  

تا سال 2022 تعداد 110 دانشگاه در 37 شهر ترکیه وجود دارد که رشته روانشناسی را ارائه می دهند .

سیستم آموزشی دانشکده های روانشناسی در ترکیه با سیستم های آموزشی اروپایی و آمریکایی سازگار است و هیچ تفاوتی بین تحصیل روانشناسی در دانشگاه های ترکیه، اروپا یا آمریکا وجود ندارد.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مدرکی با عنوان دیپلم آبی دریافت می کنند که معادل دیپلم روانشناسی در کشور های عضو اتحادیه اروپا می باشد.

بهترین دانشگاه های ترکیه برای روانشناسی

 1. دانشگا استانبول
 2. دانشگاه باهچه شهیر
 3. دانشگاه آجی بادام
 4. دانشگاه یدی تپه
 5. دانشگاه کوچ
 6. دانشگاه مدیپول استانبول
 7. دانشگاه باشکنت
 8. دانشگاه حاجت تپه
 9. دانشگاه مدیپول آنکارا
 10. دانشگاه دوکوز ایلول
 11. دانشگاه کاتب چلبی
 12. دانشگاه اگه ازمیر
 13. دانشگاه آتاتورک
 14. دانشگاه 19 مایس
 15. دانشگاه اطلس
 16. دانشگاه اوکان
 17. دانشگاه مالتپه
 18. دانشگاه ساکاریا
 19. دانشگاه چوکوروا
 20. دانشگاه تجارت استانبول

مقالات پیشنهادی

معرفی دانشگاه استانبول 

 • این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه واقع در شهر استانبول ترکیه است.
 • ارائه آموزش با بالاترین کیفیت با بیش از 5000 کادر آموزشی مجرب و متعهد
 • این دانشگاه دارای امکانات مدرن از جمله کتابخانه ، آزمایشگاه کامپیوتر، سالن‌های دانشجویی و امکانات ورزشی است.
 • دارای طرح های اراسموس ، فارابی ، مولانا و ISEP جهت تبادل دانشجو به کشورهای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی است.
 • پذیرش داوطلبان بین المللی در مقطع کارشناسی در این دانشگاه  تنها بر اساس امتیاز آزمون یوس دانشگاه استانبول است.
 • حداقل نمره یوس مورد نیاز برای انتخاب رشته و تحصیل در یک رشته آموزش رسمی : نمره 40 از 100 نمره
 • برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه استانبول به مقاله تهیه شده مراجعه کنید. 

معرفی دانشگاه آنکارا

 • دانشگاه آنکارا از جمله دانشگاه های دولتی ترکیه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. همچنین این دانشگاه در گروه خوب دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد. 
 • دانشگاه آنکارا در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد و دارای 19 دانشکده و بیش از 140 رشته در مقطع کارشناسی است .
 • پذیرش در این دانشگاه براساس نمره یوس ، نمره یوس مرکزی (TR-YOS) و همچنین آزمون های  بین المللی SAT و ACT است.
 • رنکینگ جهانی دانشگاه آنکارا در رشته های علوم زیستی و پزشکی 397 است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه آنکارا به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه اگه ازمیر

 • دانشگاه اژه ازمیر با بیش از۵۵۵۰۰ دانشجو دارای ۸۳ برنامه کاردانی، ۸۸ برنامه کارشناسی، ۳۲۳ برنامه کارشناسی ارشد و ۲۰۷ برنامه دکترا به عنوان یکی از مؤسسات علمی پیشرو در ترکیه است .
 • زبان تحصیل دراین دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است. 
 • دانشگاه اژه ازمیر فرصت های تحقیقاتی را برای دانشجویان خود از طریق برنامه اراسموس و موافقت نامه های دوجانبه بین دانشگاه ها و دانشکده های دندانپزشکی در آلمان، هلند، پرتغال، فرانسه، ایالات متحده آمریکا در زمینه تحصیل پزشکی فراهم آورده است.
 • پذیرش در این دانشگاه از طریق شرکت در آزمون یوس این دانشگاه که EGEYÖS ( اِگه یوس) نام دارد امکان پذیر است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه اژه ازمیر به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه حاجت تپه

 • دانشگاه حاجت تپه ترکیه یک دانشگاه پژوهش محور است و در شهر آنکارا قرار دارد این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران و در گروه ممتاز دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار دارد. 
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • دانشگاه حاجت تپه از طریق نمره آزمون SAT  و ACT دانشجو می پذیرد.
 • دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه نقش پیشگامی در آموزش پزشکی در ترکیه با اجرای نظام آموزشی جدید بر اساس روشهای جدید ایفا کرده است . 
 • دانشکده دندانپزشکی حاجت تپه  از سال 2004 عضوانجمن آموزش دندانپزشکی در اروپا (ADEE )است که توسط دانشکده های دندانپزشکی کشورهای اتحادیه اروپا برای اهداف آموزشی تأسیس شده است. 
 • بورسیه 50 درصدی دانشگاه حاجت تپه به دانشجویانی تعلق می گیرد که سال قبل از نظر معدل جزو 10 نفر برتر کلاس و یا جزو 10 نفر اول دانشجویان خارجی باشند.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با  دانشگاه حاجت تپه به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه دوکوز ایلول

 • دانشگاه دوکوز ایلول ترکیه جزو دانشگاههای دولتی مورد تایید وزارت بهداشت و گروه خوب دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران است.
 • این دانشگاه دارای 18 دانشکده شامل رشته های دریایی ، آموزش ، ادبیات ، علوم ، هنرهای زیبا ، پرستاری ، حقوق ، اقتصاد و علوم اداری ، الهیات ، بازرگانی ، معماری ، مهندسی ، پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی ، گردشگری ، علوم ورزشی ، فیزیوتراپی و توانبخشی و... است .
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • پذیرش دانشجو در دانشگاه دوکوز ایلول با شرکت درآزمون یوس دوکوز ایلول و بر اساس نمره آزمون های بین المللی و یا نمره دیپلم انجام می شود.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر در ارتباط با انتخاب رشته دانشگاه دوکوز ایلول ازمیر به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه کاتب چلبی

 • دانشگاه کاتب چلبی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و درزمینه های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مهندسی و.. از طریق آزمون SAT و آزمون یوس ترکیه  وشرط معدل دانشجو می پذیرد.
 • همچنین این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا است.
 • با توجه به رشته انتخابی شما پذیرش در این دنشگاه بر اساس نتایج آزمون یوس ، آزمونهای بین المللی ACT ، SAT  و یا شرط معدل انجام می شود .
 • زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی استانبولی و انگلیسی است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه کاتب چلبی به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

 

معرفی دانشگاه آتاتورک ارزروم

 • دانشگاه آتاتورک ارزروم از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه با 22 دانشکده ، 8 موسسه تحقیقاتی، در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS در سال 2023 در رتبه 1401+ قرار گرفته است.
 • پذیرش در دانشگاه آتاتورک توسط آزمون یوس و آزمون یوس مرکزی (TR-YOS) و در تعدادی از رشته ها با شرط معدل دبیرستان صورت می گیرد.
 • برای انتخاب رشته این دانشگاه حداقل 30 نمره از 100 نمره یوس را باید دریافت کنید.
 • داوطلبانی که رشته های مد نظر آنها دارای آزمون استعداد های درخشان است مانند رشته های مرتبط با ورزش ، طراحی مد و لباس و.. باید حداقل 40 نمره از 100 نمره دریافت کنند و قبل از انتخاب رشته در آزمون استعداد های درخشان دانشگاه نیز شرکت کنند.
 • دانشگاه آتاتورک بدون کنکور و بدون نمره آزمون یوس با شرط معدل به جز رشته های مرتبط با دانشکده های پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی و دانشکده حقوق دانشجو می پذیرد. 

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه آتاتورک ارزروم به مقاله تهیه شده مراجعه کنید. 

معرفی دانشگاه 19 مایس

 • دانشگاه 19 مایس سامسون یک دانشگاه دولتی مورد تایید وزارت بهداشت ایران که دارای 20 دانشکده است  و با 45 سال سابقه یکی از قوی ترین دانشگاه های پژوهشی و آموزشی است .همچنین این دانشگاه دارای بیمارستان های  بهداشت دهان و دندان ،  بیمارستان دامپزشکی ، همچنین این دانشگاه دارای بزرگترین بیمارستان منطقه کارادنیز است که شامل بخش کودکان ، بزرگسالان و بخش آنکولوژی است.
 • دانشگاه 19 مایس سامسون توسط آزمون یوس دانشجو می پذیرد.
 • 131 دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد که با نمره یوس دانشگاه 19 مایس سامسون ثبت نام انجام می دهند. و این یعنی اینکه با شرکت در آزمون یوس این دانشگاه شما برای 131 دانشگاه دیگر فرصت درخواست ثبت نام دارید. این دانشگاه ها عبارتند از : دانشگاه کاتب چلبی ، ارجیس ، کاستامونو ، بورسا تکنیک ، سلچوک ، چوکوروا ، جمهوریت ، آتاتورک ، اینونو ، دانشگاه گلیشیم ، دانشگاه اوکان استانبول ، دانشگاه باشکنت ، دانشگاه نیشانتاشی ، دانشگاه مدیپل استانبول ، دانشگاه آیدین استانبول ، دانشگاه باهچه شهیر ، دانشگاه اوفوک ، دانشگاه اسکودار ، دانشگاه ماتپه ، دانشگاه بیکنت ، دانشگاه یدی تپه و...

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه هایی که با نمره آزمون یوس دانشگاه اوندوکوز مایس پذیرش دارند به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

معرفی دانشگاه مدیپول استانبول

 • دانشگاه مدیپول استانبول از جمله دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.
 • این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های خصوصی استانبول ترکیه در رتبه بندی دانشگاه EECA در سال 2022 رتبه 351-400 را دارد.
 • دارای بیمارستان آموزشی درمانی مگا مدیپول ، که بزرگترین سرمایه گذاری خصوصی پزشکی در ترکیه است.
 • پذیرش در این دانشگاه بر اساس نمره آزمون SAT و یوس دیگر دانشگاه ها و نمره معدل دیپلم دبیرستان است.
 • این دانشگاه دارای 2830 دانشجوی خارجی است که ترجیح عمده این دانشجویان رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ،داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، تغذیه و رژیم غذایی در مقطع کارشناسی است.
 • این دانشگاه  تا سقف 50 درصد بورسیه برای دانشجویان خود در نظر می گیرد. 
 • خوابگاه های پسرانه و دخترانه دانشگاه مدیپول استانبول در پردیس کاواجک شمالی و جنوبی دانشگاه قرار دارد و مانند تمام ساختمان های آموزشی مجهز به سیستم های ساختمان هوشمند است.

جهت مشاهده لیست کامل دانشگاه هایی که با نمره آزمون یوس دانشگاه مدیپول استانبول پذیرش دارند به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

 

معرفی دانشگاه باهچه شهیر

دانشگاه باهچه شهیر یک دانشگاه خصوصی و مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2024-2023 که در شهر استانبول ترکیه در کنار تنگه بسفر و در منطقه بشیکتاش قرار دارد.

برای تحصیل در این دانشگاه با نمرات آزمون­های SAT یا ACT  در صورتی که دارید در غیر اینصورت با شرط معدل می توانید درخواست دهید.

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه باهچه شهیر دارید به این نکته دقت کنید : دانشکده پزشکی دانشگاه باهچه شهیر سالانه 1500 درخواست از حدود 25 کشور دریافت می کند اما در هر سال تحصیلی این دانشگاه فقط 83 دانشجوی بین المللی می پذیرد. بنابراین دریافت پذیرش از این دانشگاه کاملاً رقابتی است و بهتر است برای انجام این پروسه از موسسات و مراکزی اقدام کنید که سالها تجربه دریافت پذیرش از این دانشگاه ها را دارند. 

معرفی دانشگاه یدی تپه 

 • دانشگاه یدی تپه استانبول ترکیه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران است .این دانشگاه خصوصی دارای 13 دانشکده و 71 رشته تحصیلی به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس است.
 •  این دانشگاه دارای طرح اراسموس ترکیه جهت فراهم آوردن امکان تبادل دانشجو به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.
 • دانشگاه یدی تپه با بیش از 700 دانشگاه برجسته در سراسر جهان به خصوص در اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، روسیه، آمریکای جنوبی همکاری دارد.
 • پذیرش در این دانشگاه به صورت بدون آزمون با توجه به سوابق تحصیلی و یا نمره آزمونهای بین المللی SAT  و ACT انجام می شود.
 • دانشکده دندانپزشکی دانشگاه یدی تپه استانبول دارای اعتبار کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و گواهینامه های سیستم تضمین کیفیت BS-EN-ISO 9001 است.
 • این دانشگاه درسال 2014 اعتبارنامه آموزشی انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) را دریافت کرده است.
 • همچنین اعتبار کامل را از انجمن ارزیابی واعتباربخشی برنامه های آموزش پزشکی (UTEAK/TEPDAD) دریافت کرده است.
 • بیمارستان دانشگاه یدی تپه به عنوان اولین مرکز آموزشی در ترکیه شناخته شده است.

برای مطالعه اطلاعات بیشتر درارتباط با دانشگاه یدی تپه استانبول به مقاله تهیه شده مراجعه کنید.

 

معرفی دانشگاه آجی بادام

 • دانشگاه آجی بادام ترکیه واقع در شهر استانبول از جمله دانشگاه های خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.
 • این دانشگاه دارای 25 سال تجربه و دانش در خدمات بهداشتی ، کادر علمی قوی و زیرساخت‌های فن‌آوری پیشرفته ،22 بیمارستان و 18 مرکز پزشکی است.
 • دانشگاه آجی بادام دارای برنامه های آموزشی پویا و مدرن، لابراتوار های مجهز به آخرین و بهترین فناوری­ها است.
 • دارای بیمارستان آموزشی به نام بیمارستان آتاکنت دانشگاه آجی بادام 
 • دانشگاه آجی بادام با نمره آزمون SAT و نمره دیپلم دبیرستان دانشجو می پذیرد. برای اطلاع از حداقل ها و شرایط پذیرش دانشگاه آجی بادام مقاله مرتیط به این دانشگاه را مطالعه کنید.

 

دانشگاه های روانشناسی استانبول

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل 
دانشگاه بغازایچی  دولتیانگلیسی
دانشگاه استانبولدولتی ترکی
دانشگاه مدنیت استانبولدولتی ترکی
دانشگاه ساغلیک بیلیملری استانبول دولتی ترکی
دانشگاه آجی بادام خصوصی ترکی
دانشگاه آلتین باش خصوصی انگلیسی
دانشگاه باهچه شهیرخصوصیانگلیسی
دانشگاه بیکنت خصوصی ترکی
دانشگاه بیکوز خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه دمیر اوغلو بیلیم خصوصی ترکی
دانشگاه دوغوش خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه فاتیح مهمت سلطان خصوصی ترکی
دانشگاه هالیچ خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه ایشیک خصوصی ترکی
 دانشگاه ایبن هالدون خصوصیانگلیسی
دانشگاه 29 مایس   خصوصی ترکی
دانشگاه آرل  خصوصی ترکی
دانشگاه اطلس  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه آیدین  خصوصی ترکی
دانشگاه آیوان سرای خصوصی ترکی-انگلیسی
 دانشگاه بیلگی خصوصیانگلیسی
دانشگاه اسنیورت  خصوصی ترکی
دانشگاه گالاتا  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه گدیک  خصوصی ترکی
دانشگاه گلیشیم  خصوصی ترکی
دانشگاه کنت  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه کولتور  خصوصی ترکی
دانشگاه مدیپول استانبول  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه اوکان  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه روملی  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه صباحتین زاعیم  خصوصی ترکی-انگلیسی
 دانشگاه تجارت خصوصی ترکی
دانشگاه ینی یوزییل  خصوصی ترکی
 دانشگاه ایستینیه خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه کادیر حاس  خصوصیانگلیسی
دانشگاه کوچ  خصوصیانگلیسی
دانشگاه مال تپه  خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه مف  خصوصیانگلیسی
 دانشگاه نیشانتاشی خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه اوزیگین  خصوصیانگلیسی
 دانشگاه اوسکودار خصوصیترکی-انگلیسی 
دانشگاه یدی تپه  خصوصیانگلیسی

دانشگاههای روانشناسی آنکارا

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل 
دانشگاه حاجی بایرام ولی  دولتی ترکی
دانشگاه سوسیال بیلیملر دولتی ترکی
دانشگاه مدیپول آنکارا خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه ییلدریم بیازیت  دولتی انگلیسی
دانشگاه آنکارا  دولتی ترکی
دانشگاه حاجت تپه دولتی ترکی
دانشگاه اورتا دوغو(فنی خاورمیانه) دولتی انگلیسی
دانشگاه آتیلیم خصوصیانگلیسی
دانشگاه باشکنت خصوصی ترکی
دانشگاه چانکایا خصوصی ترکی-انگلیسی
دانشگاه  بیلکنت خصوصیانگلیسی
دانشگاه تد خصوصی انگلیسی
دانشگاه توب اکونومی و تکنولوژی خصوصی ترکی
دانشگاه اوفوک خصوصی ترکی

دانشگاه های روانشناسی ازمیر

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل 
دانشگاه دوکوز ایلول دولتی ترکی
دانشگاه اگه دولتی ترکی
دانشگاه باکر چای دولتی ترکی
دانشگاه دموکراسی دولتیترکی-انگلیسی
دانشگاه کاتب چلبی دولتی ترکی
دانشگاه اکونومی خصوصی ترکی
دانشگاه یاشار خصوصی ترکی

دانشگاه های روانشناسی قبرس

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل 
دانشگاه اورتا دوغو تکنیک دولتیانگلیسی
دانشگاه باهچه شهیر قبرس خصوصیانگلیسی
دانشگاه دوغو آکدنیزخصوصی  ترکی-انگلیسی
دانشگاه گیرنه آمریکنخصوصی  ترکی-انگلیسی
دانشگاه باتی قبرسخصوصی  ترکی
دانشگاه ایلیم قبرسخصوصی ترکی
دانشگاه ساغلیک و توپلوبیلیملریخصوصی  ترکی
دانشگاه لفک اوروپاخصوصی  ترکی-انگلیسی
دانشگاه اولوسلارسه فینالخصوصی  ترکی-انگلیسی
دانشگاه یاکین دوغوخصوصی  ترکی

دانشگاه های دولتی و خصوصی روانشناسی در ترکیه

دانشگاهنوع دانشگاهزبان تحصیل شهر
دانشگاه چوکوروا دولتی ترکیآدانا
دانشگاه کوجاتپه دولتی ترکیآفیون
دانشگاه ابراهیم چچن دولتی ترکیآغری
دانشگاه آکدنیز دولتی ترکیآنتالیا
دانشگاه آکو(AKEV) خصوصی ترکیآنتالیا
دانشگاه آنتالیا بیلیم خصوصیانگلیسیآنتالیا
دانشگاه عدنان مندرس دولتی ترکیآیدین
دانشگاه بالیکسیر دولتی ترکیبالیکسیر
دانشگاه بارتین دولتی ترکیبارتین
دانشگاه بینگول دولتی ترکیبینگول
دانشگاه آبانت عزت بایسال دولتی ترکیبولو
دانشگاه بورسا تکنیک  دولتی ترکیبورسا
دانشگاه الوداغ  دولتی ترکیبورسا
دانشگاه چانکری کاراتکین دولتی ترکیچانکری
دانشگاه 18 مارس چاناک کاله دولتی ترکیچاناککاله
دانشگاه دجله دولتی ترکیدیارباکر
دانشگاه پاموککاله دولتی ترکیدنیزلی
دانشگاه آتاتورک دولتی ترکیارزروم
دانشگاه ارزوم تکنیک دولتی ترکیارزروم
دانشگاه آنادولو دولتی ترکیاسکیشهیر
دانشگاه حسن کالیونجوی خصوصی ترکیقاضی آنتپ
دانشگاه گوموشخانه دولتی ترکیگوموشخانه
دانشگاه سلیمان دمیرل دولتی ترکیاسپارتا
دانشگاه کاستامونو دولتی ترکیکاستامونو
دانشگاه عبدالله گل دولتی ترکیکایسری
دانشگاه نوح ناجی دولتی ترکیکایسری
دانشگاه نجم الدین اربکان دولتی ترکیقونیه
دانشگاه سلچوک دولتی ترکیقونیه
دانشگاه کتو کاراتای خصوصی ترکیقونیه
دانشگاه جلال بایار دولتی ترکیمانیسا
دانشگاه ماردین آرتوکلو دولتی ترکیماردین
دانشگاه مرسین دولتی ترکی مرسین
دانشگاه چاغ (ÇAĞ) خصوصی انگلیسی مرسین
دانشگاه توروس خصوصی ترکی-انگلیسی مرسین
دانشگاه صدقی کوچمان موغلا دولتی ترکیموغلا
دانشگاه ساکاریا دولتی ترکیساکاریا
دانشگاه 19 مایس دولتی ترکیسامسون
دانشگاه جمهوریت دولتی ترکیسیواس
دانشگاه نامیک کمال تکیرداغ دولتی ترکیتکیرداغ
دانشگاه اوشاک  دولتی ترکیاوشاک
دانشگاه یوزونجو ييل وان خصوصی ترکیوان
دانشگاه بولنت اجویت زونگولداغ دولتی ترکی زونگول داغ

دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای

در صورتی که قصد ورود به دانشگاه های ترکیه را دارید شرکت در یک دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه ازالزامات است، در این راستا موسسه ایرانیان اپلای اقدام به برگزاری کلاس های یوس در تهران و آنکارا به صورت حضوری و همچنین دوره های آنلاین برای متقاضیانی که امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند کرده است.

📍 از ویژگی های متمایز دوره های یوس موسسه ایرانیان اپلای برگزاری دوره جمع بندی نهایی توسط اساتیدی است که خود نویسنده کتابهای یوس هستند.

کلاس یوس در تهران و انکارا

دوره های SAT موسسه ایرانیان اپلای

موسسه ایرانیان اپلای به عنوان اولین موسسه تخصصی در زمینه دوره های SAT و همچنین آموزش شیوه ها و تکنیک های اصولی تست زنی همراه با به روز ترین منابع ، کلاس های SAT خود را به صورت حضوری و آنلاین توسط اساتید مجرب و با توجه به شرایط شما به صورت گروهی ، نیمه خصوصی و خصوصی برگزار می کند.

کلاس های SAT در تهران به صورت حضوری و برای دیگر شهر های کشورمان در حال حاظر به صورت آنلاین برگزار می شود. پذیرفته شدن در دوره های SAT موسسه ایرانیان اپلای مستلزم شرکت در جلسه تعیین سطح است این جلسه به صورت رایگان برگزار می شود.

📍 از دیگر ویژگی های متمایز دوره هایSAT موسسه ایرانیان اپلای داشتن کارنامه هایی با نمره 1400 به بالا است.

امتـیاز شمـا به ایـن مـطلب
4.286/5 (7 نظر)
پاسخ به سـوالات شمـا پاسخ به سـوالات شمـا
Manager

سلام شما میتوانید هم از طریق آزمون یوس برای دانشگاه های دولتی و هم از طریق معدل برای دانشگاه های خصوصی برای تحصیل در رشته داروسازی ترکیه اقدام کنید.

سـوالات و پیشنهـادات شمـا سـوالات و پیشنهـادات شمـا
ثبت نظرات و دیدگاه
دوست عزیز نظر یا سوال شما با موفقیت ثبت گردید.